Новакът Септември (Сф) записа фалстарт при завръщането си в Първа лига. Момчетата на старши треньора Димитър Васев загубиха от Дунав (Русе) с 0:2 в мач от първия кръг на първенството. "Червените" се завръщат в елита на българския футбол след 18 години отсъствие.

Головете за русенци вкараха Васил Шопов (4) и Бирсент Карагерен (52).
Дебют за Септември записаха Румен Трифонов, Траян Траянов, Александър Бранеков, Даниел Георгиев, Владислав Романов, Иван Вълчанов и Мартин Тошев.

Домакините започнаха сковано и получиха рано-рано гол в своята врата от по-обиграните гости. Още в 4-ата минута  Шопов се възползва от пробив и асистенция на Диян Димов и след груба грешка в отбраната на столичани опъна мрежата зад гърба на Валентин Галев - 0:1!

Септемврийци се окопитиха и погледнаха по-смело към вратата на Дунав. В 16-ата минута главният съдия Николай Йорданов отмени гол на Мартин Тошев заради засада. В 31-атаАлександър Бранеков пропусна да изравни от удобна позиция, след като засече топката с глава.

Малко преди почивката Бранимир Костадинов затрудни Галев след изстрел с глава.

Дунавци нанесоха втори удар скоро след началото на второто полувреме. В 52-ата минута Бирсент Карагерен покачи резултата - 2:0 за Дунав! Будинов изведе Хубчев по фланга, защитникът центрира, а Карагерен разстреля безпомощния Галев.

В 62-ата минута домакините останаха с човек по-малко на терена. Траян Траянов фаулира Будинов, получава втори жълт картон и съответно червен.
Четвърт час преди края на мача Будинов стреля силно и само гредата спаси Септември от трето попадение.

Септември (Сф) - Дунав (Русе) 0:2
0:1 Васил Шопов (4), 0:2 Бирсент Карагерен (52)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
4 - ГОООЛ! Васил Шопов се възползва от пробив и асистенция на Диян Димов и след груба грешка в отбраната на столичани опъна мрежата зад гърба на Валентин Галев - 0:1!
31 - Александър Бранеков пропусна да изравни от удобна позиция, след като засеча топката с глава.
43 - Бранимир Костадинов затрудни Галев след изстрел с глава.
45+1 - Край на първото полувреме.
-------------
46 - Начало на второто полувреме.
52 - ГООЛ! Бирсент Карагерен покачи резултата - 2:0 за Дунав! Будинов изведе Хубчев по фланга, защитникът центрира, а Карагерен разстреля безпомощния Галев.
62 -
Домакините остават с човек по-малко на терена. Траян Траянов фаулира Будинов, получава втори жълт картон и съответно червен.
74 - Греда! Будинов стреля силно и само гредата спаси Септември от трето попадение.

90+3 - Край на мача.

СЪСТАВИ
Септември: Валентин Галев, Румен Трифонов, Траян Траянов , Александър Бранеков, Богомил Дяков , Антони Иванов (65 - Петър Генчев), Борис Галчев, Даниел Георгиев(87 -Янко Сандански), Владислав Романов, Иван Вълчанов (57 - Исмаел Байду), Мартин Тошев
Резерви: Янко Георгиев, Петър Генчев, Васил Добрев, Исмаел Байду, Димитър Костадинов, Янко Сандански, Георги Стоичков

Старши треньор: Димитър Васев

Дунав: Станислав Антонов, Христофор Хубчев  (68- Петър Патев), Диян Димов, Марио Петков, Тейнур Марем, Михаил Милчев, Васил Шопов , Самир Аясс (55 - Красимир Станоев), Бирсент Карагерен, Бранимир Костадинов (86 - Юлиян Ненов), Мирослав Будинов
Резерви: Александър Конов, Преслав Петров, Петър Патев, Красимир Станоев, Юлиян Ненов, Димитър Георгиев

Старши треньор: Веселин Великов

София, стадион "Васил Левски"
Съдия: Николай Йорданов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Първа лига - трансфери и подготовка