Дунав победи Арда с 2:0 като гост на стадион "Локомотив" в Пловдив в среща от група "Б" на втората осмица на родното футболно първенство.

Дунав поведе в 23-ата минута с красив гол с глава след удар в далечния ъгъл на Григор Долапчиев, а минута по-рано домакините останаха с човек по-малко заради червен картон на Стойчо Атанасов.

Четвърт час след първия гол, гостите вкараха и втори, дело на Свилен Щерев. След час игра пък Дунав можеше да води с 3:0, но Ндонгала и Щерев пропуснаха в рамките на няколко секунди. Най-чистото положение за Арда дойде в 75-ата минута, когато Матеус Леони разтресе напречната греда с удар отблизо.

Загубата попречи на домакините да изпреварят Ботев (Пловдив) и да оглавят класирането (31 срещу 33 точки), докато русенци се изравниха по точки (22) с Ботев (Враца) на останалите две места.

АРДА - ДУНАВ 0:2
0:1 Григор Долапчиев (23'), 0:2 Свилен Щерев (38')

По-важното от срещата по минути:

1' Начало на мача.
22'  Арда остава с човек по-малко след втори жълт картон на Стойчо Атанасов за груб фаул срещу Юлиан Ненов!!!
23'  ГОООЛ! Дунав поведе! Удар с глава в далечния ъгъл на Григор Долапчиев свари неподготвена отбраната на домакините за 1:0.
38'  ГОООЛ за Дунав! Свилен Щерев бележи втория гол в мача с втория точен удар за русенци, след като получи топката в наказателното поле и я насочи в горния десен ъгъл.
45' Край на първо полувреме.

46' Начало на втората част.
60' Домакините натискат, но Дунав се прибра в собствената си половина и засега се брани добре.
63'  Страхотен пропуск на гостите от Русе при контраатака. Даудет Ндонгала стреля, Банков спаси, а Щерев пропусна да направи 3:0 от няколко метра.
75'  ГРЕДА за Арда! Матеус Леони разстресе напречната греда с удар отблизо.
90' Край на мача.

АРДА: 91.Николай Банков, 4.Милен Стоев , 7.Спас Делев, 11.Александър Георгиев, 17.Иван Коконов , 19.Румен Руменов, 20.Стойчо Атанасов , 25.Матеус Леони , 27.Емил Мартинов, 98.Светослав Ковачев ( 9.Ерай Карадайъ), 99.Радослав Василев ( 10.Ахмед Осман)
Резерви: 23.Месут Юсуф, 8.Румян Ховсепян, 15.Лукас Мартинс, 21.Мaртин Костадинов, 22.Атанас Кръстев

ДУНАВ: 21.Благой Макенджиев, 4.Петко Цанков , 2.Димитър Тодоров ( 27.Росен Колев), 22.Михаил Милчев , 5.Любен Николов, 10.Фернандо Кавалканте , 8.Свилен Щерев , 7.Ивайло Лазаров , 17.Митко Русанов ( 31.Атанас Стамболов), 98.Юлиан Ненов (16.Даудет Ндонгала), 9.Григор Долапчиев  (77.Симеон Иванов)
Резерви: 86.Винченцо Ангелов, 24.Александър Исаевски, 23.Константин Митев,

Съдия: Васимир Ел-Хатиб
Стадион: "Локомотив", гр. Пловдив