Дунав победи Царско село с 1:0 в последен мач от втората осмица на efbet Лига и постигна първата си победа у дома от август насам.

Русенци натискаха съперника през цялата среща и дори удариха греда, но се разминаваха с гола до края на срещата, когато резервата Григор Долапчиев се разписа за крайното 1:0.

В баражите за оцеляване - в петък от 20:00 часа Дунав ще срещне Монтана, а Царско село ще се изправи срещу Септември в събота по същото време.

ДУНАВ - ЦАРСКО СЕЛО 1:0
1:0 Григор Долапчиев (89')

По-важното от срещата по минути:

1' Начало на мача.
9' Първа опасност в мача! Албер Силвиев от Дунав опита далечен удар, но топката прелита високо над вратата.
23'  ГРЕДА за Дунав! Неразбирателство между защитата и вратаря на Царско село доведе до лошо изчистена
топка, която попадна в Свилен Щерев, но прехвърлящият му удар кацна върху напречната греда.
31' Първи точен удар в мача! Петко Цанков шутира към вратата на Царско село, но право в ръцете на Иванов.
41' Димов стреля от дистанция, но Иванов пак се справи и изби в корнер.
45' Край на първата част.

46' Начало на втората част.
53' Пряк свободен удар за Дунав. Щерев стреля, но право в ръцете на вратаря.
72'  Страхотен шанс за Дунав! Кавалканте получи топката на чиста позиция, но не успя да уцели вратата.
89'  ГОООЛ за Дунав! След центриране на Фернандо Кавалканте бранители на гостите отново не действаха съобразително, от което се възползва Григор Долапчиев, за да направи резултата 1:0.
90+4' Край на мача!

Dunav RuseДУНАВ: 21. Благой Макенджиев, 29. Росен Колев, 2. Димитър Тодоров, 4. Петко Цанков, 18. Александър Исаевски ( 6.Мерт Тасим), 17. Митко Русанов (94.Юлиан Ненов ), 11. Диян Димов, 7. Албер Силвиев, 8. Свилен Щерев ( 12.Фернандо Кавалканте), 16. Даудет Ндонгала (  5.Симеон Иванов), 99. Стефан Христов ( 45.Григор Долапчиев )
Резерви: 86.Цветелин Енчев, 2.Преслав Папарков

Tsarsko SeloЦАРСКО СЕЛО: 1. Михаил Иванов, 2. Леонардо Фиораванти, 17. Реян Даскалов, 26. Шарлестон Силва, 6. Антонио Георгиев ( 20.Мартин Попов), 93. Андерсон Кордейро ( 89.Тихомир Динев), 22. Дилан Бахамбула ( 91.Мирослав Будинов
), 11. Владислав Иванов, 25. Дилян Георгиев, 9. Тома Ушагелов ( 21.Румен Гьонов), 10. Георги Минчев
Резерви: 30.Джони Пласид

Стадион: "Дунав", Русе
Съдия: Никола Попов