Дунав победи Витоша (Бистрица) с 3:1 в реванш от плейофите за оставане в Първа лига. Русенци победиха с 1:0 и с общ резултат 4:1 се доближиха до оставане в елита.

Резултатът в Русе откри Бирсент Карагерен в 22-ата минута, след като се възползва от пробив от дясно и получи топката непокрит в наказателното поле. Минута по-късно Исмаил Иса можеше да удвои, но ударът му с глава срещна гредата.След половин час игра Карагерен отново се разписа във вратата на Витоша, оставайки сам срещу вратаря на Витоша и го прехвърли за 2:0. Васил Шопов направи резултата класически в 41-ата минута, като се възползва от грешка при изнасянето на топката и вкара без проблем, останал сам срещу Николай Георгиев.

След час игра гостите от Бистрица заиграха с човек по-малко заради втори жълт картон на Румен Гьонов. Въпреки това Витоша стигна до гол в 85-ата минута след дузпа, отсъдена за фаул срещу Орлин Старокин. Стефан Христов застана зад бялата точка и вкара за 1:3.

Дунав чака победителя от срещата Пирин - Етър (1:2 в първата среща) за двубой, който да определи сигурният оставащ в елита. Витоша пък чака загубилия за битка, която ще определи сигурният изпадащ. Другите два отбора ще чакат втори и третия от Втора лига за бараж.

ДУНАВ - ВИТОША 3:1
1:0 Бирсент Карагарен (22'), 2:0 Бирсент Карагарен (30'), 3:0 Васил Шопов (41'), 3:1 Стефан Христов (85' д.)

ДУНАВ: 1.Мартин Луков, 24.Преслав Петров, 16.Мартин Ковачев, 4.Петър Патев ( 22.Михаил Милчев), 83.Христо Попадийн ( 77.Бранимир Костадинов), 31.Красимир Станоев, 11.Диян Димов ( 8.Карлос Жатоба), 94.Юлиан Ненов, 10.Васил Шопов , 7.Бирсент Карагарен , 9.Исмаил Иса
Резерви: 86.Станислав Антонов, 27.Мухамаду Ндиайе, 17.Нассим Зитоуни, 15.Христо Лемперов

ВИТОША: 12.Николай Георгиев, 2.Тодор Гочев, 5.Венцислав Бонев , 6.Румен Гьонов , 7.Кристиян Кочилов ( 66.Орлин Старокин), 9.Ангел Стоянов ( 18.Петко Цанков), 11.Даниел Кутев, 77.Даниел Пеев (14.Четин Садула ), 80.Лъчезар Котев, 99.Стефан Христов, 25.Георги Ангелов
Резерви: 97.Християн Василев, 15.Радко Мутафчийски, 45.Григор Долапчиев, 88.Ивайло Лазаров

Стадион: "Градски", Русе
Съдия: Ивайло Стоянов