Дунав победи Царско село с 2:1 в директен сблъсък за място в Първа професионална лига в Пловдив.

Срещата започна добре за Царско село и столичани първи имаха възможност да отбележат гол, но Димитър Петков удари гредата. След 30-ата минута Дунав упражни натиск и Васев се размина на два пъти с попадение, а между ситуациите в 29-ата и 41-ата минута русенци пропуснаха дузпа, като ударът на Исмаил Иса бе отбит от вратаря, а после и от гредата.

Началото на втората част не предложи толкова емоции, но след час игра падна първият гол в срещата. Бирсент Карагерен се разходи между няколко защитници на столичани и вкара под плонжа на вратаря за 1:0. Малко повече от четвърт час по-късно русенци удариха съперника с бърза контраатака и Ндиайе удвои (2:0), с което почти реши всичко. Георги Минчев върна интригата с гол от пряк свободен удар в 83-ата минута за 1:2 при първия точен удар за Царско село в мача. До края на срещата столичани опитаха натиск, но не стигнаха до нищо по-сериозно пред вратата на Антонов.

Утре от 20:00 часа е последният плейоф за Първа лига между Локомотив (София) и Витоша Бистрица. Пирин вече изпадна, а Ботев (Враца) ще играе в Първа лига от идния сезон.

ДУНАВ - ЦАРСКО СЕЛО 2:1
1:0 Бирсент Карагерен (60'), 2:0 Мухамаду Ндиайе (76'), 2:1 Георги Минчев (83')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
4'  Първа сериозна опасност в мача! Царско село удари греда след удар на Димитър Петков.
29' Пробив и остро центриране на Божидар Васев, защитник на Царско село отклони топката опасно към вратата, но Филип Димитров се намеси.
36'  ДУЗПА за Дунав!!! Тейнур Марем препъна Ндиайе в наказателното поле!
37'  Вратарят на Царско село спасява удара на Исмаил Иса !!!
41'  Карагерен пусна към Васев, последва удар към близката греда, но Филип Димитров се справи.
45' Край на първото полувреме.
***
46' Начало на втората част. Дъждът над Пловдив се засилва!
54' Павел Петков получи топката в наказателното поле, залъга съперник и стреля, но над вратата на Дунав. Царско село все още няма точен удар във вратата на Дунав!
60'  ГОООООЛ за Дунав! Бирсент Карагерен се разходи между няколко защитници на столичани и вкара под плонжа на вратаря за 1:0!
67'  Опасна контраатака за Дунав, но русенци се забавиха и топката бе изчистена в обратна посока малко пред наказателното поле.
75' Китан Василев стреля от пряк свободен удар, но неточно. Царско село все още без точен удар във вратата на съперника.
76'  ГОООООЛ за Дунав! Ндиайе получи топката в наказателното поле след контраатака и пас на Бранимир Костадинов към Карагерен, който спря топката за връхлитащия си съотборник!
82'  Пряк свободен удар за Царско село! Нарушението е на сантиметри от наказателното поле.
83'  ГОООООЛ за Царско село! Георги Минчев бележи от фаул при първия точен удар на тима си в двубоя!
90+3' Край на срещата! Дунав остава в Първа лига!

ДУНАВ: 86.Станислав Антонов , 14.Божидар Васев, 16.Мартин Ковачев, 4.Петър Патев , 83.Христо Попадийн ( 94.Юлиан Ненов ), 31.Красимир Станоев, 11.Диян Димов, 7.Бирсент Карагарен  ( 15.Христо Лемперов), 27.Мухамаду Ндиайе , 10.Васил Шопов , 9.Исмаил Иса ( 77.Бранимир Костадинов)
Резерви: 1.Мартин Луков, 8.Карлос Ятоба, 24.Преслав Петров, 99.Сонер Хюсеин

ЦАРСКО СЕЛО: 12.Филип Димитров, 6.Марио Петков, 4.Тейнур Марем, 18.Георги Хашев , 19.Галин Минков, 16.Димитър Петков ( 11.Китан Василев), 9.Антонио Георгиев , 17.Реян Даскалов, 5.Светослав Диков, 10.Георги Минчев , 8.Павел Петков ( 14.Божидар Кацаров)
Резерви: 1.Павел Здравков, 7.Георги Нетов, 15.Георги Коруджиев, 2.Димитър Руйчев, 3.Мартин Димов

Съдия: Николай Йорданов
Стадион: Футболен комплекс Ботев 1912