Дунав (Русе) победи ЦСКА с минималното 1:0 в мач от последния 36 кръг на първенството. С успеха русенци завършиха един от най-добрите сезони в цялата си история. Тимът остана на четвърто място в крайното класиране с 55 точки, веднага след шампиона Лудогорец, втория ЦСКА, който не бе допуснат до участие в евротурнирите, и третия Левски.

Единственото попадение в срещата реализира юношата на ЦСКА Самир Аясс в 70-ата минута с глава.

Трибуните на стадиона в Русе бяха пълни до последното място. Феновете видяха наистина много хубав мач, в който едното попадение бе наистина най-малкото. Дунав създаде почти десетина положения, голяма част от които завършваха с опасни удари към вратаря на ЦСКА Конов. Гостите от София също имаха възможности, но не толкова опасни.

Треньорът на „червените” Стамен Белчев заложи на изцяло подмладен, който може да бъде наречен дори детски състав. Сред титулярите нямаше нито един чужденец, а бяха записани само четири резерви. Най-опитните бяха Александър Дюлгеров (27 години), който бе капитан, Кристиян Малинов (23 години), Румен Руменов (23 години) и Александър Конов (23 години).

Това бе първа загуба за ЦСКА от 1 април насам. Тогава тимът падна от Лудогорец и последва серия от девет поредни двубоя в плейофите без поражение – шест успеха и три равенства.

Първото полувреме завърши без отбелязан гол. Положенията обаче бяха доста. Повечето от тях пред вратата на ЦСКА. В 10-ата минута обаче Дюлгеров от гостите можеше да открие резултата, но вратарят Антонов се справи. Две минути преди това стражът също се намеси блестящо. В 18-ата минута Карегерен получи първи шанс да отбележи, но Конов спаси. След това дойде времето за Будинов, който не спираше да атакува и стреля от дясното крило. Той получи три възможности да шутира към вратата на ЦСКА.

В началото на второто полувреме домакините натиснаха още малко. Веселин Великов вкара Бранимир Костадинов на мястото на Юлиян Ненов. В 62-ата минута Будинов би с глава, но в аут. Четири минути след това Бранимир Костадинов пробва да намери очертанията на вратата, но не сполучи.

В 70-ата минута най накрая Дунав откри резултата. След центриране от корнер Самир Аясс засече топката на границата на малкото наказателно поле и я прати във вратата за 1:0.

В последните десетина минути последваха доста смени, като Стамен Белчев пусна още трима дебютанти в състава на ЦСКА – Митко Митков, Радослав Илиев и Милен Манчев.

Двубоят по минути - ТУК

ДУНАВ (РУСЕ) - ЦСКА 1:0
1:0 Самир Аясс (70)

Резултат с изображение за фк дунав ДУНАВ: 86.Станислав Антонов, 11.Диян Димов , 23.Христофор Хубчев, 22.Михаил Милчев, 3.Марио Петков, 21.Олексей Ларин, 10.Васил Шопов (90+2  28.Атанас Атанасов), 6.Самир Аясс (76  8.Ивайло Раденцов), 94.Юлиян Ненов (46  77.Бранимир Костадинов), 7.Бирсент Карагарен, 9.Мирослав Будинов
Резерви: 30.Веселин Добрев, 5.Тейнур Марем, 66.Искандар Джалилов, 28.Атанас Атанасов, 8.Ивайло Раденцов, 77.Бранимир Костадинов, 99.Ндуйе Мойеци
Треньор: Веселин Великов

30.Александър Конов, 5.Мартин Симеонов (88  29.Милен Манчев), 23.Александър Дюлгеров, 2.Стойчо Атанасов, 6.Красимир Станоев, 22.Никола Колев (79  19.Митко Митков), 16.Петър Витанов, 10.Румен Руменов, 15.Кристиан Малинов , 25.Тонислав Йорданов, 26.Георги Търтов (88  21.Радослав Илиев)
Резерви: 1.Драгомир Захаринов, 29.Милен Манчев, 19.Митко Митков, 21.Радослав Илиев
Треньор: Стамен Белчев

Градски стадион в Русе
Съдия: Георги Димитров
Жълти картони: Диян Димов (Дунав); Кристиян Малинов (ЦСКА)

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация