Марица (Пловдив) постигна победа с 1:0 над вицешампиона на Северна Македония Академия Пандев в контролна среща, играна на тренировърния комплекс "ABAK" в Лара. Проверката беше първа за тима от Втора лига на турска зема.

Треньорът на "жълто-сините" Николай Димитров използва два различни състава в двете полувремена. Двубоят бе изгледан от собственика на Марица Христо Христов.

Първата част бе равностойна. Освен интересните отигравания, имаше и доста борба по терена, както и нерви. Няколко по-твърди действия на футболисти на двата отбора спомогнаха за това. Съперниците имаха по две ситуации пред двете варти. Задна ножица, след която топката премина встрани от вратата, както и едно опасно центриране създаде съставът от Севрена Македония.
Пловдивчани също на два пъти стигаха до опасни сутуации след центрирания, но гол не бе отбелязан. В 30-aта минута, при две различни ситуации, съдията пропусна да се намеси. Първо Станислав Маламов получи удар в лицето, а при последвалия корнер Йордан Пейчинов бе съборен в наказателното поле. Пейчинов се изправи и удари съперников футболист, заради което получи червен картон.
Футболистът на Марица бе заменен от Георги Иванов, тъй като двата щаба имаха такава договорка. В крайна сметка първата част завърши без голове.

През втората част целият състав на Марица бе заменен, с изключение на Мартин Газиев. Полувремето започна равностойно. В 51-ата минута Димитър Аврамов подаде на Петър Атанасов в наказателното поле. Той се измъкна от защитника и овладя, но бе съборен и се стигна до дузпа. Газиев изпълни добре и отбеляза единственото попадение в мача. Самият Газиев бе принудително заменен малко по-късно поради контузия.

До края не падна нов гол и Марица победи с 1:0.

Следващата контрола на пловдивския тим е на 25 януари с руския Волга (Уляновск).