Локомотив (Пловдив) и Верея завършиха 1:1 на "Лаута" в последна среща от 19-ия кръг на Първа лига. Това е пети пореден мач за "черно-белите" без победа в елита и. За заралии пък това е първо равенство от повече от два месеца. За последен път момчетата на Илиан Илиев направиха хикс на 29 септември, когато домакинстваха на Славия (1:1).

Двубоят започна по перфектен начин за гостите, които излязоха напред в резултата още в 7-ата минута. Витанов се пребори за топката в центъра и пусна пас към Йорданов, който напредна отляво и преодоля с техничен удар вратаря Пиргов .

Гостите продължиха с по-добрата игра и в 14-ата минута Георги Андонов можеше да удвои, но ударът му бе отразен от Пиргов. До края на полувремето Фенуш също имаше възможност да вкара за гостите, но след силния му шут топката излезе в аут.

Домакините пък цяло първо полувреме не съумяха да сторят почти нищо интересно в предни позиции. Единствената по-добра ситуация за гол бе в 32-ата минута, когато Бакалов засече с глава центриране от фаул, но противниковият страж се намеси.

След почивката Верея продължи да бъде по-дейният отбор в атакуващ план. В 66-ата минута старозагорци стигнаха до втори гол чрез Георги Андонов. Попадението му обаче бе отменено заради игра с ръка на нападателя. Видеоповторенията обаче не потвърдиха с категоричност правилността на решението на съдиите.

Постепенно Локомотив наложи натиск и в 82-ата минута получи дузпа за фаул на Бенгюзов срещу Бакалов. Зад топката застана Симеон Райков, който бе безапелационен за крайното 1:1.

Във временното класиране Локомотив е на 9-о място с 22 точки. Верея пък изпревари Ботев (Пловдив) в подреждането и вече е 5-и с 30 точки.

ЛОКОМОТИВ (ПД) - ВЕРЕЯ 1:1
0:1 Илиян Йорданов (7), 1:1 Райков (83)

Състави:

Локомотив: 1.Илко Пиргов, 25.Муса Мухамед , 15.Димитър Везалов , 22.Пламен Николов , 19.Димитър Велковски, 17.Ванчо Траянов (64Райков  ), 49.Раян Фрикеше (79Аяри), 34.Игор Банович, 29.Янко Ангелов (79Умарбаев), 10.Веселин Марчев, 7.Димо Бакалов
Резерви: 40.Мори Диао, 6.Георги Пашов, 15.Асен Георгиев, 22.Архан Исуф, 13.Симеон Райков, 11.Халед Аяри, 39.Парвиз Умарбаев
Треньор Бруно Акрапович

Верея: 1.Пламен Колев, 21.Здравко Илиев, 33.Мирослав Енчев, 4.Селим Бен Джемиа, 15.Костадин Слаев, 20.Венцислав Бенгюзов, 16.Петър Витанов, 17.Валери Домовчийски (79Иса), 9.Меди Фенуш (90+3Елиаш), 11.Илиян Йорданов  (84Керкар), 7.Георги Андонов
Резерви: 96.Георги Ставрев, 24.Хюсеин Сюлеймани, 5.Илия Мунин, 77.Милен Танев, 26.Селим Керкар, 10.Елиаш, 29.Исмаил Иса
Треньор Илиан Илиев

Пловдив, "Локомотив"
Съдия: Ангел Баялцалиев

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
7 -  ГОООЛ ЗА ВЕРЕЯ! Страхотен извеждаш пас към Илиян Йорданов, който остана сам срещу Пиргов и прати топката във вратата на домакините.
14 -  Домовчийски изведе Андонов отдясно в наказателното поле, нападателят стреля в близкия ъгъл, но Пиргов изби.
32 -  Велковски центрира от фаул, Бакалов се извиси над всички и насочи добре топката с глава, но Пламен Колев се намеси решаващо и отрази неговия удар.
43 -  Фенуш преодоля Везалов пред наказателното поле и потърси изстрел, но топката мина над вратата.
45+1 - Kрай на първото полувреме.
-----------------------------------
46 - Начало на втората част!
63 - Домовчийски засече топката с глава след корнер, но Пиргов успя да улови точно пред крака на Мирослав Енчев.
66 -   Георги Андонов се разписва във вратата на Локомотив, но попадението е отменено заради игра с ръка.
82 - Дузпа за Локомотив за нарушение на Бенюзов срещу Бакалов.
83 -  ГОООЛ ЗА ЛОКОМОТИВ! Симеон Райков е точен от бялата точка.
90+3 - Край на мача!

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация