Лидерът във Втора лига беше близо до издънка срещу последния в класирането Левски (Лом), след като в мач от 20 кръг спечели с 2:1 гостуването си край Дунав.

Мартин Петков даде аванс на „болярите“ в 28-ата минута, когато беше точен при добавката на удар от фаул на Даниел Младенов, при който топката се отби от гредата.

Две минути след началото на второто полувреме Гален Ненов изравни за Левски (Лом), когато беше оставен непокрит на задната греда. Етър стигна до победата в последната минута, когато Даниел Младенов се разписа от дузпа, която сам спечели.

В другия днешен мач от кръга предпоследният Добруджа направи домакинско 1:1 със Созопол. Гостите откриха с гол на Борис Тютюков в 35-ата минута, но Мирослав Начев изравни за добричлии в 50-ата.