ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Ботев (Враца) победи Славия с 2:0 у дома в среща от втория кръг на efbet Лига и взе първи точки  в първенството.

Първата възможност за гол в мача бе на сметката на домакините, но ударът на Чавдар Ивайлов към вратата на Славия бе твърде неточен.

Минути по-късно домакините създадоха още една опасност, но Венцислав Керчев се намеси във важен момент. Ботев (Враца) продължи да бъде по-активният отбор и след четвърт час игра Спас Георгиев пропиля поредна възможност за гол.

Десет минути след това отново Георгиев шутира, но топката срещна гредата.

Най-чистата възможност за Славия дойде в 29-ата минута, в която Виктор Генев едва не изведе Йон Бакеро на стрелкова позиция.

Само минута по-късно Даниел Генов пропиля 100%-ова възможност за гол, но стреля твърде слабо.

WINBET – забавление онлайн с над 1400 слот игри! (18+)

Втората част започна страхотно за Ботев (Враца) и домакините поведоха с гол на Момчил Цветанов минута след подновяването на играта (1:0).

Славия отвърна с два удара, дело на Тони Тасев и Ерол Дост, но вратарят на домакините се справи.

Четвърт час преди края домакините удвоиха аванса си. Удар на Чавдар Ивайлов бе отразен от Николай Кръстев, а резервата Жан Пиер да Силва отблизо се разписа за 2:0.

В следващите минути и двата тима имаха по една голова възможност, но Жан-Пиер Да Силва и Роберто Райчев не се възползваха.

До края пред двете врати не се случи нищо, което да промени крайния резултат и той е запази.

БОТЕВ (ВРАЦА) - СЛАВИЯ 2:0
1:0 Момчил Цветанов (46'), 2:0  Жан Пиер да Силва (74')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
6' Първа възможност в мача! Чавдар Ивайлов пробва изстрел от дистанция, но прати топката над вратата на Николай Кръстев.
10' Шанс за Ботев (Враца)! Мартин Кавдански изведе Спас Георгиев, вратарят на Славия не се справи добре с изчистването на топката и я прати в тялото на футболиста на домакините. Венцислав Керчев обаче внимаваше и изчисти.
14' Спас Георгиев бе изведен отдясно, финтира Велко Йеленкович и шутира силно по диагонала, но покрай вратата.
25'  ГРЕДА за Ботев! Браян Переа свали топката към Спас Георгиев, той стреля, но топката срещна левия страничен стълб.
29'  Опасност пред вратата на домакините! Виктор Генев игра с глава, а Йоин Бакеро протегна крак, но не успя да засече топката.
30'  Какъв пропуск! Даниел Генов получи около точката за изпълнение на дузпа и стреля, но твърде слабо, а Николай Кръстев улови без проблем.
31' Стефан Велев стреля от разстояние, но не затрудни Кръстев.
45+1' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
46'  ГОООООЛ за Ботев! Момчил Цветанов овладя в половината на Славия и стреля с левия крак покрай Кръстев за 1:0.
50' Тони Тасев отправи силен изстрел по посока на вратата на Костов, но вратарят на Ботев Враца успя да избие в корнер.
64' Удар на Ерол Дост от дистанция, но Красимир Костов се справи без проблем.
69' Възможност за Ботев (Враца)! Луис Фелипе надскочи двама бранители на Славия и пробва удар с глава, но топката премина встрани.
74'  ГОООООЛ за Ботев (Враца)! Момчил Цветанов центрира в наказателното поле на Славия, Чавдар Ивайлов стреля, Кръстев отби, но прави в резервата Жан-Пиер Да Силва, който отблизо удвои (2:0).
78'  Нов шанс за Ботев (Враца)! Мирослав Маринов центрира към Жан-Пиер Да Силва. Резервата отправи удар с глава, но не намери очертанията на вратата на Славия.
81'  Възможност за Славия! Ерол Дост намери непокрития Роберто Райчев в наказателното поле, той стреля от движение, но прекалено слабо.
90+2' Край на мача.

Ботев Враца БОТЕВ (ВР): 76. Красимир Костов, 3. Мартин Кавдански - к, 4. Луиз Соарес, 7. Момчил Цветанов , 9. Даниел Генов (65  11. Жан Пиер да Силва ), 10. Спас Георгиев (65  15. Мирослав Маринов), 17. Чавдар Ивайлов (85  16. Красимир Тодоров), 18. Диого Барбоса (90   20. Мартин Христов), 19. Браян Переа (90 14. Марко Мажуга), 23. Браян Мендоса, 77. Стефан Велев
Резерви: 34. Федерико Бариос, 6. Пламен Петров, 22. Петър Кепов, 88. Иван Нешков
Треньор: Даниел Моралес

Славия СофияСЛАВИЯ: 12. Николай Кръстев, 3. Ертан Томбак, 5. Велко Йеленкович  (61  15. Валентин Петров ) , 4. Виктор Генев, 55. Натан Гасама, 37. Венцислав Керчев (61' 18. Людовик Соарес) , 73. Иван Минчев, 8. Емил Стоев (61 17. Ерол Дост) , 88. Тони Тасев (77'  14. Роберто Райчев) , 33. Галин Иванов, 7. Йон Бакеро (75  10. Владимир Николов)
Резерви: 1. Георги Петков, 23. Денислав Александров, 71. Кристиян Стоянов, 19. Чунг Нгуен До
Треньор: Хосе Мари Бакеро

Стадион: "Христо Ботев", Враца
Съдия: Станислав Тодоров
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР