Самир Аясс и Николай Чипев направиха своя неофициален дебют за Берое при победата с 9:1 срещу Верея Стара Загора в контролна среща, която се игра на стадион Локомотив.

Аясс и Чипев подписаха договори с Берое, като първият стори това във вторник, а вторият - парафира миналата седмица. За Берое в двубоя взеха участие възстановените от контузии Костадин Стоянов и Амир Саюд.

Тримата дълго време не играха заради различни проблеми. Изненадващо в проверката не взе участие френският нападател, който е на проби в Берое Ги Каса Гнабою . Берое, въпреки нестандартния състав, не срещна проблеми срещу аматьорите от Верея, които също не играеха с основните си играчи.

Берое поведе с 1:0 с гол на Александър Манолов. Преднината за старозагорци удвои Амир Саюд, Иван Горнов направи класически резултата, а до края на първото полувреме Александър Манолов отбеляза нови 2 гола във вратата на Верея и по този начин Берое водеше с 5:0 в края на първото полувреме.

Берое поведе с 6:0 през втората част след гол на Атанас Зехиров. Новото попълнение на заралии Самир Аясс реализира следващите 2 гола във вратата на Верея и покачи резултата 8:0. Символичните гости отбелязаха своето почетно попадение, дело на Стелиян Евтимов, а крайният резултат в срещата оформи юношата Венци Иванов -9:1.

Берое започна със следния състав: Благой Макенджиев, Костадин Стоянов, Живко Желев, Георги Динков, Иван Горанов, Атанас Зехиров, Мартин Рейнов, Самир Аясс, Амир Саюд, Александър Манолов и Николай Чипев.