„Левски” постигна категорична победа над Локомотив (Пловдив) в мач от 26-ия кръг на „А” група. Двубоят от втората шестица се игра на „Георги Аспарухов” и завърши при резултат 5:0 за „сините”. Главни действащи лица на терена бяха Роман Прохазка и Антонио Аниете. Словакът заби гол и се отчете с две голови асистенции към испанеца, който пък заби хеттрик. Либан Абди бе преследван от малшанс. Крилото първо уцели гредата на изцяло празна врата, а след това пропиля и дузпа. Преди това бе свирена друга такава за „Левски” и тя бе оползотворена от Валери Домовчийски.

Първото полувреме премина под господството на „Левски”. Играчите на Стойчо Стоев организираха редица интересни атаки, а Либан Абди се запомни с пропуска на сезона. Сомалиецът бе изведен на празна врата от Роман Прохазка, но прати топката във външната страна на гредата.

Валери Домовчийски отбеляза гол, който бе отменен, а и се отчете с пропуск от няколко метра. Все пак нападателят записа името си сред голмайсторите в 17-ата минута. Тогава Аниете бе намерен от Абди, чукна топката покрай вратаря Скорчев, който го фаулира. От бялата точка Домовчийски бе непоколебим.

Ситуацията за Христо Колев се усложни с контузията на Янко Сандански, който бе заменен принудително в средата на първата част.
Второто полувреме започна по познатия начин. Натиск на „Левски” и гол. В 49-ата минута Гаджев намери чудесно Минев, който пък пусна успоредно на вратата топката, която попадна в непокрития Роман Прохазка. Словакът, който в този мач игра като крило, без проблем реализира за 2:0.

Второто попадение окончателно сломи „смърфовете”. Това пък бе използвано перфектно от футболистите на Стойчо Стоев. Само за 5 минути те отбелязаха още два гола, като те бяха дело на Антонио Аниете.

Малко по-късно „сините” получиха право да изпълнят втора дузпа, след като Сечков подсече Аниете в наказателното поле. Феновете на „Левски” искаха испанецът да стреля от бялата точка, но зад топката застана Абди. Явно днес не беше ден за крилото, чиито удар от бялата точка бе избит от Скорчев.

Пет минути преди края на мача Бедоя изведе Аниете сам срещу вратаря на „смърфовете”, испанецът го преодоля лесно и на празна врата оформи крайното 5:0 и своя хеттрик.

С успеха „Левски” събра 41 точки и уверено води във втората шестица. Локомотив (Пловдив) пък остава с 21 точки, на 4 над зоната на изпадащите отбори.

„Левски” – Локомотив (Пловдив) 5:0
1:0 Валери Домовчийски (17-дузпа), 2:0 Роман Прохазка (49), 3:0 Антонио Аниете (56), 4:0 Антонио Аниете (59), 5:0 Антонио Аниете (85)