ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Черно море постигна шеста победа от осем мача през новия сезон в Еfbet Лига и отново е на върха в класирането. Отборът на Илиан Илиев измъкна трудно трите точки при гостуването на Ботев (Враца), спечелвайки с 1:0.

В герой за "моряците" тази вечер се превърна Атанас Илиев, който реализира единственото попадение в мача - от дузпа в 81-ата минута. Това беше втори 11-метров наказателен удар за гостите в срещата, след като в 15-aта минута вратарят на врачани Федерико Бариос спаси удара от бялата точка на Пабло Гарсия.

Черно море събра 20 точки и е първи. Вторият Локомотив (Пловдив) е с 19, но с мач по-малко. Ботев (Враца) е на 12-ото място с 6 точки.

Еfbet Лига - сезон 2023/2024

Класирането в Efbet Лига

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!

БОТЕВ (Враца) - ЧЕРНО МОРЕ 0:1
0:1 Атанас Илиев (81-дузпа)

По-важното от мача по минути:
* Минута мълчание за починалото дете на тренировка в Русе, което бе ударено от мълния.
1 - Начало на срещата.
5 - Играта е спряна за една минута, за да могат двата отбора и феновете да покажат подкрепата си към Петър Хубчев, който се бори с коварно заболяване.
15  Спасена дузпа! Пабло Гарсия не успя да вкара от дузпа и нулевото равенство се запазва. Вратарят Федерико Бариос изби топката, а при добавката Живко Атанасов я изправи високо над вратата. Реферът Ивайло Ненков посочи бялата точка за нарушение на Едуардо Кунде срещу Едгар Пашеко.
22 - Вратарят на Черно море Иван Дюлгеров спаси опасен изстрел на Момчил Цветанов.
34 - Капитанът на гостите Васил Панайотов проби отдясно в наказателното поле и върна по земя към точката на дузпата, където Исмаил Иса засече, но неточно.
45+4 - Край на първото полувреме.
--------------
46 - Начало на второто полувреме.
53 - Пропуск на Едгар Пашеко, който стреля от границата на наказателното поле, Бариос улови топката.
60 - Алекс Фернандес не успя да отправи изстрел към опразнената  от Федерико Бариос врата.
75 - Удар на Пашеко от дъгата пред наказатеното поле, топката прелетя покрай лявата греда.
77 - Голям пропуск на Исмаил Иса. Удар на Мазир Сула бе избит от Федерико Бариос, а при добавката отблизо опитният нападател не уцели вратата.
79 - Втора дузпа за Черно море. Съдията Ивайло Ненков посочи бялата точка след фаул на Стефан Велев срещу Иса.
81  ГОЛ! Атанас Илиев даде преднина на Черно море. Нападателят стреля силно, Бариос докосна топката, но недостатъчно, за да спаси за втори път.
90 - Добавеното време е 5 минути.
90+5 - Край на мача. Черно море спечели с 1:0 гостуването във Враца.

Ботев Враца
БОТЕВ (Враца): 34.Федерико Бариос, 4.Луиз Соарес, 3.Мартин Кавдански, 28.Едуардо Кунде, 23.Браян Мендоса  (72  24.Марин Смоленски), 18.Диого Барбоса, 7.Момчил Цветанов, 77.Стефан Велев, 9.Даниел Генов (46  10.Спас Георгиев), 19.Браян Переа , 14.Марко Мажуга (46  11.Жан Пиер Да Силва)
Резерви: 76. Красимир Костов, 8. Митко Панов, 11. Жан Пиер Да Силва, 16. Красимир Тодоров, 24. Мартин Смоленски, 22. Петър Кепов, 10. Спас Георгиев, 6. Пламен Петров
Треньор: Даниел Моралес

Черно море
ЧЕРНО МОРЕ: 25.Иван Дюлгеров, 3.Живко Атанасов, 28.Влатко Дробаров, 6.Виктор Попов, 2.Цветомир Панов (68  19.Александър Василев), 5.Пабло Гарсия, 71.Васил Панайотов (68  9.Атанас Илиев ), 8.Мазир Сула (90+3  39.Николай Златев), 11.Алекс Фернандес, 23.Едгар Пашеко (90+3  10.Велислав Василев), 86.Исмаил Иса
Резерви: 84. Християн Славков, 17. Мартин Милушев, 35. Арлинд Дакай, 19. Александър Василев, 10. Велислав Василев, 33. Мишаел Алвес, 39. Николай Златев, 4. Росен Стефанов, 9. Атанас Илиев
Треньор: Илиан Илиев

Враца, стадион "Христо Ботев"
Съдия: Ивайло Ненков

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР