ЦСКА победи Славия с 2:1 и превзе върха в класирането на “А” група. “Червените” вече имат точка повече от вечния съперник Левски, който направи 0:0 като гост на Черно море.

В дербито на “Българска армия” съдията Ангел Ангелов помогна за трите точки на шампионите, след като даде две дузпи. Първият наказателен удар бе доста спорен, като при многобройните повторения се видя, че по-скоро дузпа няма.

“Белите” поведоха с гол на Ортега в 13-ата минута, а Данчо Тодоров реализира двете дузпи в 22-ата и 77-ата минути.

През първото полувреме играчите на Славия създадоха доста главоболия на защитата на домакините и още във 2-ата минута Ортега стреля, но покрай вратата. В 13-ата минута “белите” изпълниха перфектно заучено положение на пряк свободен удар, Дениран Ортега получи топката от Керчев в наказателното поле, преодоля Тодор Янчев и прати топката във вратата на Ивайло Петров. След гола “червените” започнаха да атакуват и в 21-ата минута съдията Ангел Ангелов даде дузпа за задържане на Котев от защитник на Славия. Зад топката застана Данчо Тодоров, който изравни резултата – 1:1. След изравнителното попадение “армейците” атакуваха по-често, но така и не стигнаха до ново чисто голово положение.

В началото на второто полувреме домакините имаха превес, но Славия отново създаде по-чистото голово положение. В 55-ата минута Ортега преодоля Иван Иванов на левия фланг, влезе в наказателното поле и подаде успоредно на голлинията, но Ивайло Петров пресече паса. Пет минути по-късно Иван Иванов и стражът на ЦСКА не се разбраха, но реферът отсъди фаул в нападение на Ристич. В 62-ата минута Тодор Янчев падна в наказателното поле и искаше дузпа, но този път Ангел Ангелов не посочи бялата точка.

В 64-ата минута влезлият като резерва Сашо Тонев стреля много хубаво с глава, но вратарят на “белите” Йордан Господинов със сетни усилия улови. В 77-ата минута съдията Ангел Ангелов даде втора дузпа за ЦСКА за игра с ръка на Карлос. Зад топката отново застана Данчо Тодоров, който даде преднина на шампионите за 2:1. В 80-ата минута Данчо Тодоров направи страхотен пропуск, след като остана сам срещу вратаря Господинов, но прати топката на сантиметри покрай левия страничен стълб. В 85-ата минута на терена се появи Здравко Лазаров, който получи тежка контузия през есента. До края на мача играчите на Славия се опитаха да стигнат до точката, но не създадоха чисто голово положение пред Ивайло Петров./БЛИЦ