Славия и ЦСКА завърши при резултат 0:0 своя двубой от плейофите на efbet Лига. Срещата на стадионa в Овча Купел не предложи много футбол, но все пак имаше изпълнения, които си заслужаваха. Равенството обаче не устройва нито един от двата тима. ЦСКА може да се смъкне до четвърта позиция, ако Левски и Локо (Пловдив) спечелят гостуванията си съответно на Берое и Лудогорец. "Белите" пък можеха да излязат на третата позиция пред "сините" и "смърфовете" и с равен брой точки с ЦСКА.

Тимът от "Българска армия" започна по-уверено срещата, а Али Соу и Ерике бяха близо до отбелязване на гол. И в двете ситуации в крайна сметка топката не навести вратата на Стергиакис. "Белите" се окопитиха след средата на първата част и на свой ред създадоха добри ситуации. Изненадващ далечен удар на Петър Патев принуди Бусато да се намесва решително и да изчиства в корнер.

В последните минути две разбърквания пред вратата на ЦСКА не завършиха с гол и двата тима се оттеглиха на почивката при резултат 0:0.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Втората част предложи много отворен футбол, като тима на Златомир Загорчич не отстъпваше. Дори напротив - по-добрите ситуации бяха пред вратата на "червените". Рубен Пинто пък бе близо до гол за тима на Милош Крушчич, но ударът му от отлична позиция бе разочароващ.

В 76-ата минута дойде най-красивата ситуация в мача. Георги Йомов финтира по крилото и центрира, а около точката на дузпата Ради Кирилов направи задна ножица по учебник, а топката разтресе напречната греда.

До края на срещата не се случи нищо запомнящо се и двата отбора завършиах без да си отбележат гол.

Славия - ЦСКА 0:0

Срещата по минути:
1- Начало на мача
7- Мощен изстрел на Соу, но топката профучава покрай вратата
18- Защитата на Славия се засуети и след поредица от рикошети топката се озова в Енрике, който шутира, но Виячки успя да застане на пътя на кълбото.
28- Петър Патев опита много хитро да прехвърли от далечно разстояние Бусато, но стражът на ЦСКА успя да избие в корнер
35- Разбъркване пред вратата на Бусато, но последният удар на Георги Йомов не влезе в очертанията на вратата
45- Край на първото полувреме
___________________________
46- Начало на второто полувреме
52- Рубен Пинто получи страхотно подаване от Белтраме и навлезе в наказателното поле, но ударът му бе разочароващ
62- Тиаго стреля много добре, но Стериакис внимаваше и изби удара
76- Невероятно изпълнение на Ради Кирилов, който направи задна ножица по учебник, а топката разтресе напречната греда
83- Кери опита изстрел, но не затрудни Стергиакис
90- 4 минути продължение
90+4- Край на мача!

Славия: 32.Антониос Стергиакис, 4.Петър Патев, 23.Емил Виячки, 55.Андреа Христов, 83.Христо Попадийн, 35.Георги Йомов (88-14.Ивайло Димитров), 33.Галин Иванов, 10.Янис Карабельов, 20.Филип Кръстев (88-77.Георги Вълчев), 11.Радослав Кирилов (78-71.Емил Стоев), 9.Цветелин Чунчуков (68-7.Калоян Кръстев)
Резерви: 1.Георги Петков, 77.Георги Вълчев, 14.Ивайло Димитров, 16.Константин Иванов, 71.Емил Стоев, 7.Калоян Кръстев, 24.Мартин Атанасов
Треньор: Златомир Загорчич

ЦСКА: 13.Густаво Бусато, 11.Петър Занев, 17.Енрике Рафаел (58-3.Жеферсон), 28.Пламен Гълъбов, 18.Брадли Мазику (79-23.Ахмед Ахмедов), 19.Иван Турицов, 20.Тиаго Родригез, 6.Рубен Пинто, 24.Стефано Белтраме (70-10.Евандро), 21.Едвин Джеси (70-8.Греъм Кери), 22.Али Соу
Резерви: 30.Витаутас Черниаускас, 3.Жеферсон, 4.Божидар Чорбаджийски, 8.Греъм Кери, 10.Евандро, 23.Ахмед Ахмедов, 27.Йоан Бауренски​
Треньор: Милош Крушчич

София, ст. "Славия"
Съдия:
 Ивайло Стоянов
Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация