Царско село отвя със 7:0 Септември (Симитли) в първата си зимна контрола. Мачът се игра на стадиона в Симитли и беше ръководен от Християна Гутева. Футболистите на Никола Спасов бяха безкомпромисни и прегазиха домакините.

Още в петата минута Антон Карачанаков откри резултата. В 12-ата бразилецът Андерсон Кордейро покачи на 2:0 с удар извън наказателното поле. До почивката се разписа и друг бразилец в състава на столичния тим – Уесли Ната (в 36-ата минута).

И през второто полувреме Царете доминираха. В 54-ата минута Андерсон Кордейро реализира четвъртия гол. В последните 15 минути паднаха още три попадения. В 75-ата минута Георги Минчев от пряк свободен удар вкара за 5:0, а Илия Джамов вкара шести гол 6 минути преди края на двубоя. Последното попадение бе дело отново на Георги Минчев.

Дебют за Царско село направиха новите попълнения Мирослав Будинов, Румен Гьонов и Илия Джамов. В срещата се включиха и двама от юношите на клуба – Тома Ушагелов и Алекс Митков.

Джамов от няколко дни тренира с Царско село и е възможно да остане в клуба за постоянно. Халфът е набор 1998 г., юноша е на ЦСКА. За последно беше в Етър. Син е на емблематичната фигура в българската борба Димитър Джамов.

СЕПТЕМВРИ (Симитли) - ЦАРСКО СЕЛО 0:7
0:1 Карачанаков (5), 0:2 Андерсон Кордейро (12), 0:3 Уесли Ната (36), 0:4 Андерсон Кордейро (54), 0:5 Георги Минчев (75), 0:6 Илия Джамов (84), 0:7 Георги Минчев (86)

ЦАРСКО СЕЛО: Джони Пласид, Ивайло Марков, Реян Даскалов – к, Мартин Кавдански, Шарлестон, Антонио Георгиев, Дилан Бахамбула, Уесли Ната, Антон Карачанаков, Андерсон Кордейро, Мирослав Будинов (Мартин Димитров, Густаво Карбониери, Румен Гьонов, Илия Джамов, Тома Ушагелов, Алекс Митков)

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Зимна подготовка 2020
Следете с БЛИЦ: efbet Лига - сезон 2019/2020