Нападателят Екундайо Джайеоба най-после откри головата си сметка за Етър. Нигериецът се разписа за втория отбор при загубата с 1:2 от Чавдар (Етрополе) в мач от 12-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 години. Срещата се игра в Дебелец, а след нея "виолетовите" останаха с 12 точки, а тимът от Етрополе е със 17 в актива си.

Юношите на Етър бяха подсилени с четирима играчи от мъжкия отбор – Екундайо Джайеоба, Явор Генчев, Джихат Кямил и Тихомир Антонов. Срещата не започна добре за домакините, които получиха изненадващ гол. С удар от 30 метра нападател на Чавдар прати топката в горния ъгъл на етърската врата – 0:1. Домакините потърсиха обрат и създадоха две добри възможности, но ги пропуснаха, а в 30-ата минута получиха второ попадение.

След почивката възпитаниците на Милчо Сирмов продължиха да търсят гола и стигнаха до намаляване, след като Екундайо Джайеоба догони една отправена напред топка, надбяга защитата и вкара за 1:2. Нигериецът имаше и възможност да изравни, след като излезе сам срещу вратаря, но прати топката край вратата, информира sport-vt.

Дайо ще играе и за мъжкия отбор на Етър утре в турнира за Купата на България срещу Янтра, съобщи старши треньорът на "виолетовите" Велин Кефалов. Игралите срещу Чавдар (Етрополе) в понеделник Джихат Кямил, Явор Генчев и Тихомир Антонов също ще бъдат в групата за двубоя от първия кръг на надпреварата за държавния трофей. /БЛИЦ