Първото полувреме на световната квалификация между България и Швеция предложи много емоции на зрителите. Частта завърши при резултат 2:2.

България вкара първи гол от 24 години насам на своя съперникв 12-ата минута. Тогава Станислав Манолев получи центриране на далечната греда от Георги Миланов и с глава прониза шведския вратар. Това бе първо попадение за България срещу „тре кронур“ от 1993 година, когато Стоичков отбеляза от дузпа на „Васил Левски“.

Само три минути по-късно обаче шведите получиха право да изпълнят дузпа, след като реферът Талиавенто видя нарушение на Георги Костадинов в нашето наказателно поле. Пламен Илиев обаче хвана ъгъла на битата от Форсберг дузпа, а след това се намеси подобаващо и при добавката.

Минути по-късно Петър Хубчев бе изгонен от резервната скамейка за реплики към съдията.

В 29-ата минута шведите изравниха. Микаел Лустиг се извиси най-високо при центриране от корнер и прати топката във вратата на Пламен Илиев.

Радостта им обаче трая само четири минути. Ивелин Попов центрира отлично в 33-ата минута, а на далечната греда Георги Костадинов бе изпуснат и с глава отново изведе България напред.

Националите обаче не успяха да задържат аванса си до почивката. В 43-ата минута Маркус Берг бе изпуснат в наказателното ни поле и с глава отново изравни резултата – 2:2.

Bulgaria 1-0 Sweden 31/08/2017 MANOLEV First... by FootballHG