Деян Джерманович дебютира за Литекс при победата с 2:0 над втородивизионния Вихрен в контрола, играна на стадиона в Сандански. 22-годишният словенски нападател пристигна на проби тази сутрин. Той се появи на терена на почивката, като замени каращия проби Диуф, който отбеляза първия гол. Второто попадение бе дело на национала Николай Бодуров със странична ножица.

Треньорът на шампионите Любослав Пенев ползва почти всички налични футболисти, като цял мач играха само Пламен Николов и Георги Миланов.

В 5-ата минута именно Миланов стреля, но Христо Бахтерлиев се намеси добре и изби. Топката обаче стигна до Диуф, който на празна врата откри резултата. През първото полувреме Вихрен създаде само едно по-интересно положение, като Голубович отрази силен удар на Кръстев. За Литекс пропуски направиха Сандриньо, Миланов и голмайсторът Диуф.

Резервите на “оранжевите” продължиха да натискат и през второто полувреме. В 60-ата минута Бодуров вкара със странична ножица, след като засече центриране от корнер. До края на мача резервният вратар на Вихрен отрази точни удари на Илия Миланов, Христо Янев, Дока и Михаил Венков.

Следващата контрола на шампионите е на 4 февруари срещу Малеш, като също ще се играе в Сандански.

ВИХРЕН – ЛИТЕКС 0:2
0:1 Диуф (5), 0:2 Бодуров (60)

Вихрен: Бахтерлиев (60 - Симеонов), Чуркин, Радев, Стоянов, Андреев, Ю. Иванов, Кръстев, Станкев, Ласков (46 - Динков), Гущеров, Русков (46 - Захариев)

Литекс: Голубович (46 - Александров), Бодуров (67 - Ил. Миланов), Барт (46 - Попов), Николов, Занев (56 - Венков), Ненем (46 - Янев), Сандриньо (67 - Здравчев), Диуф (46 - Джерманович), Том (67 - Руменов), Г. Миланов, Цветанов (56 - Дока)

Стадион: “Градски” в Сандански
Съдия: Ивайло Стоянов
Жълти картони: Кръстев (В), Илия Миланов, Диуф (Л)