Нападателят на Литекс Джордан беше избран за №1 на 38-ия кръг на първенството в класацията на сайта на "А" група. В нея участваха 16 медии, а колумбиецът заслужи приза, благодарение на двата си гола във вратата на "Ботев" (Пловдив). "Оранжевите" спечелиха дербито с категоричното 3:0, с което си гарантираха място в тройката. Това пък е четвърта награда за Джордан от началото на сезона, а с толкова може да се похвали и лидерът в генералното класиране Емил Гъргоров.

На второ място остана Роман Безяк, който вкара шампионския гол за Лудогорец при победата с 1:0 над Локомотив (Пловдив). Зад него се нареди Владимир Гаджев. Националът беше точен от дузпа и асистира на Валери Божинов при победата на "Левски" с 2:1 над Черно море във Варна. Четвърти е Симеон Славчев, извел Литекс напред с 1:0 срещу "Ботев" (Пд), а челната петица се допълва от Георги Андонов, който вкара 2 гола при успеха на Берое с 4:1 над Любимец.

Гъргоров продължава да е убедителен лидер в генералното класиране с 392 точки, следван от Маркиньос с 312, а Джордан вече е 3-ти с 271, изпреварвайки Мартин Камбуров (263). Петицата се допълва от Марселиньо с 248 т.