Литекс победи с 4:0 Академик (Свищов) в контролна среща, която се игра в Свищов. В герои за ловчанлии се превърнаха колумбийският нападател Вилмар Джордан Хил и бразилецът Ванжер. Двата вкараха по два гола и се запомниха с отлично взаимодействие. Мирослав Манолов пък се отчете с две асистенции.

Още в петата минута Литекс откри резултата. Цветанов направи хубав индивидуален пробив по лявото крило и намери Ванжер, който лесно вкара топката в мрежата от 3 метра - 1:0.

Играчите на Литекс продължиха да действат по-активно и създадоха редица опасни положения, но докрая на полувремето нов гол не падна. Единствената възможност през първите 45 минути за Академик бе в 37-ата минута, когато Петров излезе очи в очи с Пиргов, но стражът парира удара му. При добавката пък Берберович изби от голлинията.

Малко след началото на втората част резултатът бе удвоен. Манолов изведе Джордан в коридор и колумбиецът хладнокръвно реализира.

В последните 10 минути Литекс стиган до нови две попадения. Пътрво Ванжер бе най-съобразителен в наказателното поле на академик и направи 3:0, а малко след него Джордан с мощен удар оформи крайното 4:0.

Академик (Свищов) - Литекс 0:4
0:1 Ванжер (5), 0:2 Джордан (52), 0:3 Ванжер (79), 0:4 Джордан (83)

Академик (Свищов): 1. Йончев, 2. Граматиков, 3. Трифонов, 5. Крачунов, 4. Кр. Михаелов, 6. Ив. Михаелов, 7. А. Иванов, 8. Антонов, 10. Игнатов, 9. Петров, 11. Тодоров
Треньор: Стойчо Стоев