Ботев (Пловдив) победи с 2:0 Локомотив (Пловдив) в реванша от полуфиналите за Купата на БФС при набор 2000. В първия мач обаче "канарчетата" допуснаха загуба с 0:3 и с общ резултат 2:3 напускат надпреварата.

На естествения терен в Коматево, пред повече от 450 зрители, "жълто-черните" прегазиха тотално своя съперник, но стигнаха само до две попадения, дело на Иван Василев.

След края на мача талантите на Ботев бяха изпратени с бурни аплодисменти от зрителите. Момчетата на Иван Цветанов и Стефан Стоянов се бориха до последната минута, но нямаха шанс да реализират положенията си за трети гол и могат само да съжаляват за началните шест минути на втората част на първия мач, когато "черно-белите" стигнаха до трите решаващи попадения.

"Смърфовете" ще научат съперника си в четвъртък, когато Левски приема Лудогорец след 1:1 в първата среща.