Легендата на Левски и българския футбол Даниел Боримиров днес празнува своя 50-годишен юбилей. Борето записа името си със златни букви в историята на "сините" и на националния отбор на България. Единственият роден играч, който е участвал на две световни и две европейски първенства. Най-младият в отбора ни в САЩ през 1994 година, когато спечелихме четвъртото място в света.

В кариерата си Боримиров изиграва над 530 мача в професионалния клубен футбол и отбелязва 118 гола. Има 66 двубоя за националния ни отбор с пет попадения.

50-годишният бивш атакуващ плеймейкър има не един и два важни гола в своята кариера.  Кои обаче са тези, които той със сигурност няма да забрави.

Попадението за Бдин в контрола с Левски
Боримиров е играч на видинския тим, а към него интерес проявява Левски. Самият играч обаче не знае. В контролата той бележи един гол, а след мача покойният Павел Панов отива при него и му отправя предложение да премине на "Георги Аспарухов".

Първият гол за Левски
Боримиров дебютира за "сините", след като влиза като резерва в мача с Берое на 20 август 1990 година. Само 6 дни по-късно вкарва първия си гол - при победата с 2:0 над Миньор (Перник). Същият сезон Левски печели Купата на България.

Победният гол за Купата на България
На финала на турнира през сезон 1990/1991 Левски се изправя срещу Ботев (Пловдив). Донков реализира за 1:0 за "сините", но Йосифов изравнява. В 80-ата минута Боримиров бележи за 2:1 и носи трофея на "сините".

Пет гола за първата титла
Боримиров печели първата си шампионска титла с Левски през сезон 1992/1993. Халфът изиграва 29 двубоя и вкарва пет гола

Първият гол в Европа
Даниел Боримиров открива головата си сметка в европейските клубни турнири срещу Люцерн. Двубоят от турнира КНК, а "сините" печелят с 2:1. Боримиров бележи победното попадение. В реванша Левски губи с 0:1 и отпада.

Сезон 1993/1994
През този сезон Левски е неудържим. "Сините" печелят дубъл, а Боримиров бележи 15 гола в 23 мача. Вкарва и 6 гола в 6 мача за Купата на България.

Два гола за 7:1
На 23 септември 1994 година Левски записва най-голямата си победа над ЦСКА. "Сините" надделяват с незабравимото 7:1, а два от головете са дело на Боримиров.

Два гола за 8:0
Другата знаменита победа от този шампионски сезон е срещу основния конкурент Локо (София). "Сините" прегазват съперника си с 8:0, а Боримиров се разписва на два пъти

Голът срещу Гърция в САЩ
Боримиров е най-младият играч в националния ни отбор през лудото лято в САЩ през 1994 година, когато стигнахме до четвъртото място в света. Халфът на Левски се разписа за крайното 4:0 в 90-ата минута

Дузпата срещу Мексико
На осминафиналите "лъвовете" се изправят срещу Мексико. След равенство в редовното време и продълженията се стига до дузпи. Първите удари са пропуснати от Аспе и Балъков. Марсело Бернал също не успява да преодолее Боби Михайлов, а Бончо Генчев бележи. Боримиров застава зад топката и вкарва така важния удар от бялата точка. След него Клаудио Суарес бележи, а Йордан Лечков праща мексиканците у дома

Първите голове за Мюнхен 1860
Боримиров преминава от Левски в германския тим и се разписва още в дебюта си. На 12 август 1995 година тимът губи с 2:4 от Санкт Паули, а и двете попадения за дело на българския халф. Изиграва общо 213 мача с 31 гола в Бундеслигата, 18 мача с 4 гола в Купата на Германия и 14 мача с 1 гол в евротурнирите.

Голът срещу Удинезе
Боримиров се завърна в Левски, а начело със Станимир Стоилов "сините" написаха своята приказка в евротурнирите. През сезон 2005/2006 Левски достига до четвъртфиналите за Купата на УЕФА, където губи от Шалке. На 1/8 финалите съперник е Удинезе. Първата среща завършва 0:0, а на реванша в София италианците повеждат с 1:0. Боримиров обаче бележи за 1:1, а малко след него Томашич прави обрата пълен.

Голът срещу Шалке
На четвъртфиналите "сините" се изправят срещу германския тим. Първата среща е в София, а Боримиров извежда Левски напред още в 6-ата минута. Столичният тим обаче остава с намален състав още през първото полувреме заради пресилен червен картон на Бардон и губи с 1:3. След този двубой Тодор Батков изрече прословутата реплика: "„This british homosexual broke the game!".