Сливен постигна успех с 2:0 при гостуването си на Спартак (Варна) в последния мач от програмата на 1-ия кръг на първенството в Източната "Б" група.

Едва 6 фена на "войводите" видяха на живо успеха на любимците си. Блондинка и пет момчета правеха отчаяни опити да надвикат мощната агитка на "соколите".

Победата за тима на Йордан Лечков дойде с две попадения през второто полувреме. Резултатът откри Валентин Веселинов в 60-ата минута с топовен изстрел от границата на наказателното поле. В 68-ата опитният Мирослав Миндев бе оставен непокрит в наказателното поле на Спартак и от непоследствена близост реализира за 0:2.

Преди това Атанас Апостолов също можеше да вкара за Сливен, но изстрелът му от около 20 метра срещна гредата.

В 90-ата минута Иван Петков пропусна да отбележи почетен гол за Спартак, но не успя да преодолее вратаря на гостите Евгени Караманов. Така "войводите" стартираха с победа сезона в Източната "Б" група.