Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙМ!

“Левски” победи ЦСКА с 2:1 в дербито на елитната юношеска група до 17 години. "Сините" стигнаха до победата с гол в последната минута на Борислав Цонев. Двубоят се игра на изкуствения терен на стадион "Георги Аспарухов". Както почти всяко дерби при подрастващите и това не мина без инциденти и намеса на полицията. При изравнителното попадение за ЦСКА през второто полувреме съдията беше принуден да прекрати временно двубоя. Феновете на “Левски” хвърлиха бутилки на терена, след което арбитърът спря двубоя за около 5 минути. Домакините откриха резултата след гол на Владислав Мисяк в 54-ата минута.

Десет минути след това ЦСКА изравни. Най-активният в състава на “червените” Радой Божилов направи двойно подаване с Маймунков, след което от границата на наказателното поле изравни за 1:1. След хвърлените бутилки и предмети на терена полицията не реагира. Наложи се представители на двата щаба да накарат съдията да спре двубоя. През целия мач агитката на “Левски” провокира гостите, хвърляйки бомбички и димки, с което нагнетиха допълнително напрежение и сред футболистите.

Борислав Цонев донесе успеха на “Левски” с 2:1 в последните секунди на добавеното време. След изпълнени три поредни корнера, при втория топката прехвърли всички в наказателното поле и стигна до Цонев, който с точен удар реализира. Попадението може да се окаже шампионско за “сините”, след като и Литекс направи равен 1:1 срещу Спартак (Пловдив)./БЛИЦ

“Левски” - ЦСКА 2:1
1:0 Владислав Мисяк 54, 1:1 Радой Божилов 64, 2:1 Борислав Цонев 80