Локо (Пд) победи Монтана с 4:0 на стадиона в парк "Лаута" в Пловдив. Съдията Ангел Ангелов не зачете два гола на Карвальо и целият щаб на “смърфовете” скочи срещу решенията му. Реферът бъркаше при всяко свое второ отсъждане и нагнети обстановката. Безспорната звезда в мача бе Здравко Лазаров, който вкара три гола и подаде на Габор Ерош за четвъртия.

Локомотив започна отлично и зареди атака след атака от началото на мача. Гостите от Монтана предимно накъсваха играта с нарушения. В 17-ата минута домакините поведоха. Личков фаулира Здравко Лазаров в наказателното поле и съдията даде дузпа. Елетричката не сгреши от бялата точка за 1:0. След гола събитията на терена не се промениха. В 37-ата минута Лазаров вкара второто си попадение като засече свалена от Коцев топка. Кълбото се отби от гредата и влезе във вратата.

Второто полувреме стартира с бърз гол на “смърфовете”. Точен за 3:0 отново бе Електричката. Той реализира красив гол, като овладя в наказателното поле, обърна се финтира бранител и стреля точно. Между 71-ата и 73-ата минута два гола на Карвальо бяха отменени от Ангел Ангелов след спортни засади. Щабът на домакините скочи срещу съдията.

Здравко Лазаров ознаменува отличната си игра и с асистенция в 78-ата минута, когато изработи гола на Габор Ерош за крайното 4:0. Бившият национал бе заменен малко по-късно, а всички фенове станаха на крака и го аплодираха./БЛИЦ

Срещата по минути тук

ЛОКО (ПД) – МОНТАНА 4:0
1:0 Здравко Лазаров (17), 2:0 Здравко Лазаров (37), 3:0 Здравко Лазаров (51), 4:0 Ерош (78)

Локомотив: 33.Флориан Лучини, 2.Джереми Родригес, 3.Валери Георгиев, 5.Юнес Бенжалюн, 14.Костадин Гаджалов, 17.Мартин Керчев (62 - Ерош), 16.Христо Златински, 20.Том, 77.Здравко Лазаров (80 - Кики), 19.Карвальо, 29.Драги Коцев

Монтана: 1.Христо Иванов, 2.Георги Мечечиев, 4.Станислав Жеков, 6.Тихомир Трифонов, 14.Антон Личков, 16.Владимир Мичев, 20.Мирослав Иванов 22.Светлан Кондев, 21.Даниел Гаджев (46 - 9.Луис Едуардо), 15.Георги Аврамов (24 - 5.В Христов), 11.Атанас Чепилов

Стадион: Локомотив
Съдия: Ангел Ангелов
Жълти картони: Лазаров, Тиом, Керчев (Л), Гаджев, Христов, Мечечиев, Личков (М)