Марек (Дупница) и Балкан (Ботевград) завършиха 1:1 в контрола, играна в софийския комплекс "Царско село". През първото полувреме дупничани повече атакуваха и логично в 27-ата минута поведоха в резултата. Разписа се Димитър Владимиров.

На почивката бяха извършени множество смени, което даде възможност на Балкан да изравни играта. Така се стигна до 73-ата минута, когато след грешка на дупничани Иван Мишев подаде към голмайстора на Балкан Цветелин Цаковски и той вкара за 1:1.

Неофициален дебют за Марек направи левият бек Николай Маринов, игра и най-новото попълнение Николай Николов. Все още травми лекуват Еньо Кръстовчев, Росен Йорданов и Кристиян Здравков.

Следващата контролна среща за дупнишкия тим е в събота, а съперник е втородивизионният Банско.

Воденият от Иван Редовски Балкан пък играе утре срещу Витоша (Бистрица).