Според треньорът Пичони Ботев е проспал първото полувреме след дузпата. Той също така заяви, че в края отборът му дори е могъл да постигне и пълен обрат. Ето какво заяви наставникът на "канарчетата" след шампионатния двубой срещу Локомотив (Мз) завършил при резултат 2:2:

"След дузпата сякаш отборът го нямаше. В крайна сметка успяхме да се върнем в мача, който за съжаление започна лошо за нас.

Първите 10-15 минути стояхме добре, имахме две чисти голови положения. След дузпата обаче сякаш отборът го нямаше на терена. Получихме и втори гол впоследствие. По време на паузата си казахме няколко неща с момчетата. Трябваше на всяка цена да се върнем в мача. В крайна сметка успяхме. Последната ситуация с Морини можеше да реши мача в наша полза, но и това е дотатъчно", сподели в коментара си след мача старши треньорът на Ботев Енрико Пичони./ БЛИЦ