В първата си контрола от зимната подготовка Черно море надигра като гост втородивизионния Светкавица в Търговище с 2:1. Домакините се бяха постарали, но на футболистите на двата отбора се наложи да играят на лош терен, а и температурата от -10 градуса допълните затрудни действията им.

Още във 2-ата минута Даниел Генов изведе Светкавица напред след добре изпълнен пряк свободен удар, но в ответната атака "моряците" изравниха, след като малиецът Мамуту Кулибали засече с глава центриране на каращия проби Кирил Кръстев. В 14-ата минута същото упражнение повтори и естонецът Даниил Ратников, след асистенция на Георги Аврамов. Надмощието на избраниците на Велизар Попов продължи и в 38-ата минута Станислав Стоянов разтресе напречната греда, а домакините отвърнаха с далечен шут спасен от Илчев.

След почивката Черно море започна с изцяло нова формация, която също надиграваше съперника. Най-чистото положение бе в 76-ата минута, пропиляно от Тодор Колев, останал сам срещу вратаря. След края на мача Велизар Попов заяви, че е доволен от показаното, въпреки тежките условия, но решение за дошлите на проби играчи ще вземе на по-късен етап. /БЛИЦ

Черно море: Карамфил Илчев, Станислав Стоянов, Михаил Лазаров, Мамуту Кулибали, Адемар Жуниор, Атанас Борносузов, Ели Маркес, Георги Аврамов, Красимир Кръстев, Даниил Ратников и Герасим Заков (Илко Пиргов, Даниел Димов, Милен Петков, Александър Александров (дошъл от Берое), Никола Домакинов, Танко Дяков, Радослав Бачев, Георги Божилов и Георги Илиев)