Етър записа нов успех във Втора професионална лига. Играчите на Илиян Киряков победиха с 2:1 Оборище (Панагюрище) при гостуването си на стадион "Орчо Войвода". Мачът на живо изгледа легендарният треньор Георги Василев - Гочето, който от понеделник застава начело на "виолетовите".

Първият гол в срещата падна в 22-ата минута, когато Джихат Кямил беше точен за 0:1. В 27-ата Петър Димитров се откъсна сам срещу вратаря на Оборище и бе съборен от играч на домакините, който след това бе изгонен. Това бе и последната по-интересна ситуация от първото полувреме.

Втората част стартира много добре за Оборище и след само 120 секунди Никола Иванов изравни след пряк свободен удар. В 74-ата минута опитният Станислав Генчев изненада противниковата защита и вкара за 2:1.

В продължението на мача Христо Стамов остави Оборище с 9 човека, а за тима от Панагюрище това е първа загуба в новото първенство.