Етър победи с 3:2 Бенковски (Бяла) в контрола. Двубоят бе първи домакински за "болярите" през зимата при новия треньор Георги Василев. Още във 2-ата минута Емил Николов стреля, вратарят изби и Кънев с добавка стреля в тялото му. В 6-ата минута търновци поведоха с 1:0. Байдаков се откъсна сам срещу вратаря и бе съборен. Реферът Гошо Гинчев отсъди дузпа, която Тихомир Кънев превърна в гол. В 17-ата минута резултатът стана 2:0. Емил Николов центрира отдясно, а Тихомир Кънев с глава вкара втория си гол в двубоя. В 30-ата минута нападателят бе на крачка от хеттрик. Той изпълни фаул от 30 метра, но топката срещна левия стълб, пише Sport-vt.com.

В 53-ата минута Джихат Кямил отправи далечен удар, но вратарят улови. Гостите създадоха в 63-ата минута единственото си добро положение до момента. Ивайло Иванов обаче стреля край гредата. В 72-ата минута след не добре избита топка Дилян Колев от гостите с красива задна ножица намали на 1:2. Бенковски изравни в 80-ата минута, когато Ивайло Иванов се разписа с глава. Веднага след центъра обаче Симеон Иванов с хубав удар вкара за крайното 3:2.

Етър: Димитров, Попов, Трифонов, Стоев, Аладжов, Копаранов, Джихат Кямил, Емил Николов, Николаев, Тихомир Кънев, Байдаков (Ивайло Петков, Цонев, Петров, Иван Петков, Иван Колев, Стамен Казълов, Додуров, Симеон Иванов).