Етър постигна минимален успех 1:0 над Витоша (Бистрица) в двубой от 10-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение в срещата падна в 42-ата минута и бе дело на Яни Пехливанов.

Двубоят ще се запомни с доста спорна дузпа, която бе отсъдена в полза на "тигрите". Това се случи в 26-ата минута, когато Кабов падна след контакт с Иван Иванов. Реферът посочи бялата точка, но дузпата на Гъргоров бе спасена от Христо Иванов.

Другият интересен момент се случи в 85-ата минута, когато Емил Гъргоров получи втори жълт картон и тръгна да налита на бой срещу главния съдия Владимир Вълков. В крайна сметка с доста усилия бившият национал бе изведен от терена.

С успеха Етър се изкачва до осмата позиция с актив от 11 точки. Витоша пък остава на последното място с едва 3 точки (1 победа и 9 загуби).
Следете с БЛИЦ: efbet Лига - сезон 2019/2020