Етър записа убедителен успех с 5:0 срещу друг тим от Северозападната "В" група - Янтра (Габрово). Така вече в четвърта поредна контрола "виолетовите" побеждават без да допуснат гол във вратата си.

Мартин Николов разпечата габровци в 13-ата минута след пробив и пас на Светослав Караиванов, пише sport-vt. В 20-ата Стефан Гинчев пропусна да удвои аванса на тима си от удобна позиция, хубави удари профучаха покрай вратата на Янтра до края на полувремето.

Головете заваляха през втората част. В началото и Захари Захариев улучи греда, а в 53-ата минута Бисер Стоянов овладя топката и с премерен удар покачи на 2:0. Петнайсет минути по-късно Мартин Николов намери Стамен Тасев на дузпата и оттам той разпъна вратаря на гостите, който успя да отклони топката, но недостатъчно, за да не се оплете в мрежата зад него за 3:0. В 78-ата защитник на габровския тим опита да избие топката с глава при статично положение и я заби в долния ляв ъгъл на вратата си за 4:0.

180 секунди по-късно Димитър Байдаков фиксира крайното 5:0 с атрактивна задна ножица. В самия край на срещата стражът на гостите спаси изстрел на Цветан Петров.