Етър направи блестящ завършек на контролните срещи от подготовката, разбивайки с впечатляващото 8:0 на стадион „Ивайло” ОФК Павликени. Много силен мач изигра Димитър Байдаков, отчел се с цели 5 гола.

Многобройната публика по трибуните изпрати „виолетовите” с аплодисменти и имаше защо – те показаха футбол, който отдавна не бе гледан от великотърновските фенове, пише sport-vt.com. Непрекъснати атаки, желание за игра, красиви комбинации, интересни ходове в нападение, майсторски завършващи удари. Нито един от осемте гола в мрежата на гостите не падна от статично положение, а бяха плод на мисъл в играта и майсторство.

Началото не предвещаваше чак такъм развой. В 8-ата минута Калоян Ангелов от корнер върна към Цонев, който центрира, но вратарят изби. За гостите пък удар на Кушев с глава бе спасен от В. Димитров. Центриране на много активния М. Николов завърши с удар на Иван Петков с глава, спасен от вратаря.

Началото на головата серия бе в 20-ата минута – след отличен авантаж на рефера Стоян Денев последва центриране на Мартин Николов и Димитър Байдаков откри резултата – 1:0. Нов удар на Иван Петков с глава бе избит от Киров.

В 38-ата минута последва ново центриране отляво, вратарят на гостите не изби добре и Илко Трифонов го прехвърли с глава за 2:0. После след центриране на Калоян Ангелов Иван Петков се размина с топката пред голлинията, но още в следващата атака в 43-ата минута Байдаков намери Николай Николаев, който с хубав прехвърлящ удар покачи на 3:0.

Дори и това не предвещаваше разгрома след почивката над пълния с бивши футболисти на „Етър” състав на павликенчани. „Болярите” обаче настъпиха газта и започнаха да редят атака след атака, като комбинациите предизвикваха овациите на публиката. В 52-ата минута Николаев проби отлично на скорост и прати топката пред вратата, където тя попадна у Борислав Иванов, който със силен удар вкара четвъртия гол.

Нова красива триходова комбинация между Б. Иванов, Николаев и Байдаков завърши с удар на последния в дясната греда. В 65-ата минута Благо Ангелов навлезе опасно отляво и асистира на Байдаков за 5:0. След излизането на Нико Петров капитанската лента сложи Димитър Байдаков, който направо бе неудържим и наниза общо 5 гола!

В 68-ата минута нова красива триходова комбинация завърши с негов удар за 6:0. За седмия гол Байдаков пък бе изведен през центъра сам срещу вратаря и хладнокръвно прати топката в мрежата.

В 89-ата минута за пореден път Байдаков, този път с красива задна ножица, вкара своето пето попадение и общо осмо за „Етър” в мача. След края играчите бяха изпратени със заслужени аплодисменти за креативния футбол. Ако така играят в започващото първенство, амбицията за първото място и влизане в „Б” група изглежда напълно реална и постижима…

Етър – Павликени 8:0
1:0 Байдаков (20), 2:0 Трифонов (38), 3:0 Николаев (43), 4:0 Б. Иванов (52), 5:0 Байдаков (65), 6:0 Байдаков (68), 7:0 Байдаков (70), 8:0 Байдаков (89).

Етър: В. Димитров, Цонев, Джарнавлиев, Цв. Петров, М. Николов, Трифонов, Н. Петров, К. Ангелов, Николаев, Байдаков, Ив. Петков (Ивайло Петков, Ив. Велков, Б. Иванов, Додуров, Хаджииванов, Колев, Бл. Ангелов, Узунов).

Павликени: М. Киров, Шипкалиев, Гецов, Шабан, Илиев, Петров, Св. Стефанов, Тодоров, Кушев, Гинчев, Михайлов (Г. Стефанов, Чирпанов, Златков, Кръстев, Тисовски, Захариев, К. Киров, Йорданов, Кадир, Чешмеджиев).