Етър и Ботев (Враца) завършиха при резултат 1:1 в среща от 20-ия кръг на efbet Лига пред погледа на бившия наставник и на двата тима Сашо Ангелов, който изгледа двубоя от трибуните.

За хикса точни бяха Пехливанов (29') и Янков (56').

След този резултат Етър е десети с 19 точки, а Ботев (Враца) се намира на предпоследното място (13) с 14 спечелени точки.

Началото на двубоя не бе добро за гостите, които рано-рано трябваше да правят смяна. Илия Миланов не успя да продължи срещата след единоборство и бе заменен от Мечев.

Домакините заиграха силно в последвалите минути и логичното се случи в 29-ата. Милчо Ангелов пусна страхотен пас в наказателното поле за Яни Пехливанов, който отблизо отбеляза за 1:0.

Постепенно гостите заиграха по-агресивно в опит за изравняване и само 4 минути по-късно пред Доминик Янков се откри страхотна възможност. Христо Иванов обаче бе на място и спаси.

До края на първата част повече голове нямаше.

Второто полувреме започна по-добре за врачани и в 56-ата минута резултатът бе изравнен. Доминик Янков отново бе най-опасен, като преодоля Иван Скерлев и прати топката в мрежата на Иванов за 1:1.

Гостите продължиха по-добрата си игра и в 70-ата минута можеше да водят в резултата. Христо Иванов подари топка на Мечев, който стреля от над 30 метра, но коженото кълбо спря в гредата.

В 82-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като Михайлов задържа Ковачев.

В края на мача Етър отбеляза за 2:1, но попадението правилно бе отменено поради засада.

Така резултатът се запази и двата тима спечелиха по точка.

ЕТЪР - БОТЕВ (Враца) 1:1
1:0 Яни Пехливанов (29), 1:1 Доминик Янков (56)

Най-интересното по минути с БЛИЦ:
1 - Начало на срещата.
4  Принудителна смяна за гостите. Илия Миланов не може да продължи, след като в началото на мача се сблъска с Милчо Ангелов в спор за топката. Треньорът на Ботев Антони Здравков пуска в игра Симеон Мечев.
29  ГОООЛ! 1:0 за Етър след гол на Яни Пехливанов, който се разписа отблизо след асистенция на Милчо Ангелов.
33  Доминик Янков можеше бързо да изравни, но Христо Иванов улови удара му.
40 - Опасен удар на Даниел Генов, топката прелетя покрай вратата на Етър в аут.
45 - Край на първото полувреме.
------------------------
46 - Начало на второто полувреме.
56  ГОООЛ! Резултатът е изравнен - 1:1! Доминик Янков отбеляза, след като преодоля Иван Скерлев и прати топката във вратата на Христо Иванов.
65 - Христо Иванов се намеси решително и спаси удар на Петър Атанасов.
70  ГРЕДА след удар на Симеон Мечев, който стреля от над 30 метра, след като Христо Иванов му подари топката.
82  Червен картон за Ивайло Михайлов! Футболистът на гостите задържа Светослав Ковачев и бе изгонен.
90 Край на мача! Двата отбора завършват при 1:1!

ЕТЪР: 1.Христо Иванов, 31.Красимир Станоев , 23.Александър Дюлгеров, 25.Крум Стоянов, 84.Здравко Илиев, 14.Иван Скерлев, 7.Милчо Ангелов, 20.Яни Пехливанов  (7899.Ивайло Димитров), 73.Иван Стоянов, 77.Дино Мартинович, 10.Флорент Боджадж (46  98.Светослав Ковачев)
Резерви: 12.Цветомир Цанков, 15.Иван Иванов, 72.Ерол, 70.Кольо Станев, 19.Крис Гади, 98.Светослав Ковачев, 99.Ивайло Димитров
Треньор: Антони Здравков

БОТЕВ (Враца): 33.Красимир Костов, 11.Андреас Васев, 18.Илия Миланов (4  23.Симеон Мечев), 39.Деян Иванов, 37.Венцислав Керчев, 8.Доминик Янков  (8714.Мирослав Будинов), 19.Ивайло Михайлов, 9.Даниел Генов, 28.Христо Златински, 10.Петър Атанасов, 30.Валери Домовчийски(91'86.Валери Божинов)
Резерви: 1.Христо Митов, 22.Людмил Йотов, 14.Мирослав Будинов, 20.Мирослав Маринов, 23.Симеон Мечев, 86.Валери Божинов
Треньор: Петко Петков

Велико Търново, стадион "Ивайло"
Съдия: Драгомир Драганов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация

Следете с БЛИЦ: efbet Лига - сезон 2019/2020