Етър изигра първата си контрола от зимната подготовка. Възпитаниците на треньора Сашо Ангелов гостуваха в Русе на втородивизионния Дунав и завършиха наравно 0:0.

Етър започна в състав: на вратата Венци Димитров, десен бек Благо Ангелов, ляв бек Мартин Николов, в центъра на защитата са Мариян Иванов и новото попълнение Борис Бисеров. Опорни халфове Илко Трифонов и Тодор Чирпанов, а в офанзивен план Николаев, Байдаков и двете нови попълнения Пламен Пенев и Любомир Александров.

Мачът се игра на градския стадион в Русе при студено време и температура от минус 2 градуса, пише sport-vt.com. Началото бе равностойно, а първата част почти не предложи опасни ситуации пред двете врати.

В 5-ата минута Венци Димитров спаси удар от 15 метра на домакините. „Виолетовите” пък в актива си в атака записаха един удар на Илко Трифонов от фаул от 22 метра и едно откъсване на Димитър Байдаков сам срещу вратаря, при което бе съборен, но състезателят на „Дунав“ получи само жълт картон.

След почивката играта стана много по-жива, а след направените смени домакините натиснаха. В 52-ата минута обаче бе отменен редовен гол на Етър. Николаев проби сам и стреля, вратарят изби и Байдаков намери Пламен Пенев, който вкара топката в мрежата. Тъчреферът обаче вдигна засада на Николаев, въпреки че той бе продължил атаката и играл сам.

Русенци атакуваха по-често, но се отличи с намесите си вратарят Венци Димитров. Той изби опасен удар в 65-ата минута, а в 80-ата отново Димитров отлично спаси фаул, изпълнен майсторски от Раденцов.

Следващата контрола на „виолетовите” е на 1 февруари срещу „Ботев” (Гълъбово).