Етър победи Славия с 2:1 в среща от шестия кръг на Първа лига.

Стефан Велков откри резултата в 15-ата минута, но Самб Бадара изравни малко преди края на първата част. Етър удари съперника отново с гол в продължението на мача, на което "белите" не успяха да отвърнат.

Славия губи трето поредно домакинство след загубите от Берое и Ботев, докато "болярите" нямат загуба в трети мач навън след хиксовете с Витоша (Бистрица) и Дунав.

Успехът е първи за "виолетовите" от 25 години насам на "Овча купел".

СЛАВИЯ - ЕТЪР 1:2
1:0 Стефан Велков (15'), 1:1 Самб Бадара (42'), 1:2 Иван Петков (90+1')

Двубоят по минути:
1' Начало на двубоя.
1'  Грешка на вратаря на Славия, Бадара пресече подаването му, но стреля встрани на празна врата.
15'  ГООООЛ за Славия! Стефан Велков бележи с глава след центриране от фаул.
42'  ГООООЛ за Етър! Иван Стоянов открадна топката от защитата на Славия, центрира и Самб Бадара засече топката в мрежата за 1:1.
45' Край на първото полувреме.
46' Начало на втората част.
48'  Грешка в отбраната на Етър. Абут Омар успя да изведе Ивайло Димитров сам срещу вратаря, но неговия удар премина покрай вратата.
90+1'  ГООООЛ за Етър! Димо Атанасов проби от ляво и пусна топката към Иван Петков, който отблизо я вкара за 2:1.
90+3' Край на мача.

СЛАВИЯ: 32.Антониос Стергиакис, 66.Абуд Омарм, 13.Стефан Велков , 55.Андреа Христов, 5.Теодорос Папуцоянопулос, 77.Стефан Велев, 27.Емил Мартинов, 73.Иван Минчев, 11.Емануел Чигози Мба (71.Галин Иванов), 14.Ивайло Димитров ( 19.Калоян Кръстев), 35.Георги Йомов
Резерви: 1.Георги Петков, 2.Димитър Буров, 24.Матеуш Да Силва, 10.Янис Карабельов, 23.Владислав Узунов

ЕТЪР: 29.Христо Иванов, 4.Иван Скерлев, 21.Венцислав Василев, 25.Александър Александров, 88.Йордан Апостолов, 22.Димо Атанасов , 17.Чавдар Ивайлов, 15.Иван Вълчанов ( 20.Тодор Колев), 20.Яни Пехливанов, 89.Самб Бадара  (9.Иван Петков ), 73.Иван Стоянов
Резерви: 12.Кирил Акалски, 7.Мартин Станкев, 6.Джихат Кямил, 91.Цветомир Тодоров

Стадион: "Славия"
Съдия: Петър Костадинов