Етър с мъка се добра до 1:1 при домакинството си на Локомотив (Пд). В герой за тима се превърна бившият играч на “Ботев” (Пд) и ЦСКА Дормушали Саидходжа, който се разписа в 81-ата минута. Преди това Кавдански бе извел пловдивчани напред в резултата.

Двубоят започна с атаки и за двата отбора. Няколко сериозни пропуска за Етър направи бразилският нападател Луис Едуардо. За пловдивчани Абушев пропиля най-чистото положение. Постепенно “болярите” овладяха инициативата и до края на полувремето създадоха още няколко опасности пред вратата на съперника, но така и не стигнаха до гол.

Изненадващо в 53-ата минута Локомотив откри резултата. Кавдански получи топката и с красив фалцов удар прати топката в мрежата. Едва 7 минути преди последния съдийски сигнал домакините стигнаха до гол, след като Саидходжа бе намерен в наказателното поле и с хубав удар донесе точката за отбора си.

Това сложи и край на серията от шест поредни загуби за Етър.

Мачът по минути

2- Центриране на Хикмет от свободен удар, Трифонов стреля с глава, но топката мина покрай гредата
10- Луис Едуардо стреля, но топката не намери целта
40- Маркес връща с глава към Луис Едуардо, който обаче стреля силно в аут
44- Диего шутира от дистанция, но топката срещна страничната греда

59- Георги Стефанов стреля опасно с глава, но Цанков изби
69- Защитата на Етър изби центриране на Костадин Марков, но топката попадна право на волето на Димо Атанасов. Шутът на крилото обаче прелетя над гредата
81-topka.jpg ГОЛ за Етър! Саидходжа изравнява резултата, след страхотен удар от воле, който попадна в мрежата

ЕТЪР - ЛОКО (Пд) 1:1
0:1 Мартин Кавдански (53), 1:1 Дормушали Саидходжа (81)

167.JPG
ЕТЪР:
1.Цветомир Цанков, 30.Ели Маркес, 6.Тихомир Трифонов, 3.Милчо Макенджиев, 28.Атанас Атанасов, 4.Николай Петров, 7.Радослав Анев, 21.Мартин Станкев(46-22.Красен Трифонов), 10.Ахмед Хикмет, 14.Четин Садула, 9.Луис Едуардо
Резерви: 88.Венцислав Димитров, 13.Костадин Гаджалов, 15.Ивайло Русев, 12.Нери, 29.Дормушали Саидходжа, 20. Димитър Байдаков, 22.Красен Трифонов
Треньор: Цанко Цветанов

ЛОКО (Пд): Стефано Кунчев, 17. Костадин Марков, 3. Валери Георгиев, 6. Кирил Котев(34-55. Мартин Кавдански), 90. Деметрио, 77. Диего Фераресо, 16. Христо Златински, 23. Даниел Георгиев, 88. Георги Стефанов, 26. Николай Дюлгеров, 4.Рангел Абушев
Резерви: 22. Йордан Господинов, 55. Мартин Кавдански, 89. Станислав Маламов, 5. Павел Ковачев, 33. Димо Атанасов, 9. Атанас Курдов, 24. Константин Мирчев
Треньор: Емил Велев