Етър изпусна заслужена победа във Враца, където водеше до 95-ата минута на местния Ботев, но интригуващият мач от 24-ия кръг на Втора лига завърши наравно 3:3.

Двата отбора си разделиха по едно полувреме, а в последните 25 минути „виолетовите“ бяха с човек повече на терена. Още в 4-ата минута Тодор Чаворски стреля над гредата, а в ответната атака Цветомир Тодоров бе изведен на позиция, но защитник го изпревари и извади в корнер. В 15-ата минута пак Чаворски стреля с глава след корнер, но Кирил Акалски спокойно улови.

В 29-ата минута Спас Георгиев нахлу отляво, Акалски не реагира навреме и отскочилата топка влезе в мрежата – 1:0 за Ботев. Още един удар на Чаворски от трудна позиция бе спасен от вратаря. Етър изравни в 45-ата минута, когато защитата на Ботев сгреши и топката попадна у свободния Стефан Неделчев, който я вкара в мрежата – 1:1.

През второто полувреме Етър определено бе доминиращият отбор. Удар на Апостолов в 55-ата минута мина до гредата, а минута по-късно по чудо не падна гол. Димо Атанасов центрира отляво и точно преди Неделчев да вкара, топката му бе избита в корнер. След корнера Тодоров стреля над напречната греда. В 67-ата минута Иван Стоянов напредна отдясно и центрира към връхлитащия Тихомир Кънев, който миг преди да вкара топката, бе грубо повален отзад. Реферът обаче не отсъди дузпата.

Две минути по-късно капитанът на врачани Тодор Гочев получи втори жълт и червен картон. Етърци активно потърсиха гол и в 84-ата минута обърнаха резултата, когато след центриране на Стоянов от корнер Иван Скерлев с глава се разписа за 1:2. Още в ответната атака опасен удар на Янаки Смирнов бе изваден от Акалски в корнер. След изпъленнието му бившият етърец Мариян Иванов с глава изравни – 2:2.

В 90-ата минута Станислав Генчев отправи опасен удар в долния десен ъгъл, изваден от вратаря в корнер. Междувременно бе вдигнато 3-минутно продължение. След центрирането от корнера настана разбъркване, в което Иван Петков с глава прати топката под гредата – 2:3. В 94-ата минута при центриране на домакините защитата не можа да отбие добре топката, която попадна у Смирнов и той бе съборен от вратаря Акалски. С изпълнението се нагърби Спас Георгиев, който със силен удар под гредата оформи крайното 3:3.

След равенството Етър остава лидер с 49 точки, на три пред Септември, който в понеделник от 15:30 часа гостува на Витоша (Бистрица). Ботев (Враца) е десети с 31 точки.