Етър спечели с 3:1 срещу пловдивския Марица и излезе начело във временното класиране преди оставащите 4 мача от четвъртия кръг на Втора лига. Всички голове в мача паднаха в последните двайсетина минути, като решаваща се оказа волята за победа.

„Болярите“ започнаха много силно и набързо нацелиха два пъти гредите. В 10-ата минута след подаване отляво Живко Петков стреля силно в левия стълб, а в 18-ата минута Мартин Моран пък нацели дясната греда. Малко след това отново Живко Петков насочи топката с глава, но защитник изби от голлинията.

Постепенно обаче Марица изравни играта и в 31-ата минута имаше чисто положение – Петър Атанасов излезе сам срещу Станислав Нисторов, но вратарят, който направи официален дебют за етърци, блестящо спаси. В самия край на полувремето нов удар на Живко Петков бе изваден от вратаря в корнер.

Игралият много активно Мартин Моран центрира в 55-ата минута и удар на Мариян Иванов с глава мина до гредата, а после далечен удар на Янков бе уловен от Илия Николов. Първият гол падна чак в 67-ата минута, когато Николай Янков бе изведен срещу вратаря, финтира го и от малък ъгъл насочи топката в мрежата – 1:0. Веднага след това шут на Крум Стоянов бе уловен от Николов.

Етърци обаче изпуснаха гостите в 74-ата минута, когато топката стигна до Симеон Вешев и той засече топката за 1:1. Така мачът започна отначало. „Виолетовите“ проявиха характер и окупираха пеналта на гостите, които разчитаха на контри. Драматична бе 82-ата минута, когато Петър Атанасов излезе сам срещу Нисторов, който обаче спаси. Последва контра към Крум Стоянов отляво и центриране, а Живко Петков с глава хвърли трибуните в еуфория – 2:1. Червен картон показа реферът Мустафа Шефкет на резервния страж на „Марица“ Петър Начев на скамейката.

Пет минути преди края пак Крум Стоянов нахлу отляво и бе съборен в наказателното поле. Последва дузпа, която Даниел Младенов хладнокръвно превърна в крайното 3:1, а след последния сигнал етърци благодариха на своите верни фенове за горещата подкрепа.

След успеха Етър е лидер и равен по точки със Струмска слава, който по-рано днес завърши 1:1 при гостуването на Добруджа.

ВТОРА ЛИГА - 4 КРЪГ

6 август (събота), 18:00 часа
Янтра (Габрово) - Литекс (Ловеч) 0:0

Лудогорец II (Разград) - Спартак (Плевен) 1:0
1:0 Цветослав Петров (45+1)

Добруджа (Добрич) - Струмска слава (Радомир) 1:1
0:1 Денислав Мицаков (13), 1:1 Денислав Александров (90)

6 август (събота), 20:00 часа
Етър (Велико Търново) - Марица (Пловдив) 3:1
1:0 Николай Янков (67), 1:1 Симеон Вешев (74), 2:1 Живко Петков (82), 3:1 Даниел Младенов (86)

Монтана - Беласица (Петрич) 2:1
1:0 Мехди Умари (50), 2:0 Владислав Цеков (66), 2:1 Димитър Иванов (87)

7 август (неделя), 18:00 часа