Етър Велико Търново спечели с 3:1 втората си контрола от подготовката срещу Загорец (Нова Загора). С хеттрик за "болярите" се отличи централният нападател Христо Димитров, а почетния гол за гостите вкара в 90-ата минута от дузпа бившият капитан на „виолетовите“ Иван Стоянов.Мачът трябваше да се играе на стадион "Ивайло", но заради замръзналия терен в последния момент бе преместен на изкуствения терен "Трифон Иванов".

Въпреки студеното време и минусовите температури двата тима направиха бърз и интересен мач с много добра за тази фаза от подготовката игра.Етърци бяха без отсъстващите по здравословни причини Анатоли Господинов, Здравко Илиев, Дани Младенов, Борислав Марков и Христо Марков, а групата бе попълнена с още трима юноши от дублиращия тим – Кристиян Димитров, Мартин Ангелов и Димитър Колимечков, които за пръв път се включиха в първия отбор.

Първите две по-опасни атаки бяха за гостите от Нова Загора. В 7-ата минута Иван Стоянов напредна сам и стреля диагонално до гредата, а в следващата атака изведе Денислав Атанасов, чийто удар бе спасен от Христо Иванов. „Етър“ отговори с опасна атака на Кольо Станев, който напредна и стреля, но вратарят Караманов извади в корнер.

"Виолетовите" атакуваха по-често и стигнаха до още възможности. Параболично центриране на Калоян Ненчев бе извадено от вратаря в корнер, а после удар на Яни Пехливанов бе отразен от стража.

В 17-ата минута Пехливанов намери надясно в чиста позиция Цветомир Тодоров, който обаче стреля до гредата. За гостите отново Иван Стоянов завъртя топката край гредата.
Етър откри в 31-ата минута, когато Николай Янков центрира отдясно и Христо Димитров засече топката за 1:0. До почивката домакините се отчетоха и със силен удар на Мариян Иванов, спасен от вратаря. След паузата Веселин Великов пусна в игра Дичев, Апостолов и Кънчев вместо Мариян Иванов, Тодоров и Пехливанов, а в течение на мача влязоха и останалите.

Загорец направи хубава атака в 50-ата минута, която обаче завърши с удар във вратаря. После Христо Иванов парира и изстрел на Мехмед. Отново Христо Димитров вкара и втория гол за „виолетовите“ след като в 56-ата минута бе намерен прецизно от Кольо Станев и засече с пета топката в мрежата. Пет минути по-късно Димитров стигна и до хеттрик, след като излезе фронтално и стреля в левия ъгъл на вратаря – 3:0.

Калоян Ненчев в 62-ата минута отдясно намери Ловре Кнежевич, но ударът на хърватина бе изваден от стража в корнер. Хубав удар на Кристиян Кънчев отдалеч мина до сглобката на гредите. След влизането към края и на юношите на Етър, гостите потърсиха активно почетно попадение.

В 86-ата минута резервният вратар Ангел Мартинов спаси удар на Хардалов, а новозагорци нацелиха и гредата след атака и удар отдясно. В последната минута реферът Георги Гинчев свири дузпа за Загорец за събаряне на Винков в наказателното поле и опитният Иван Стоянов от бялата точка се разписа за крайното 3:1.

Етър: Христо Иванов, Кольо Станев, Атанас Кръстев, Георги Александров, Мариян Иванов, Яни Пехливанов, Николай Янков, Ловре Кнежевич, Калоян Ненчев, Цветомир Тодоров, Христо Димитров (Ангел Мартинов, Николай Дичев, Радослав Апостолов, Кристиян Кънчев, Калоян Митев, Мартин Ангелов, Кристиян Димитров, Димитър Колимечков).

Загорец: Караманов, Костов, Димитров, Гиргинов, Иванов, Митев, Атанасов, Янев, Савов, Винков, Иван Стоянов (Стоянов, Петров, Нейчев, Янков, Хардалов, Мехмед).