Новакът в елитната ни група Етър наказа Черноморец в Бургас с 2:1 в приятелски мач. Гостите започнаха нахакано и със самочувствие и още в 19-ата минута поведоха след гол от дузпа за спъване на Мартин Станкев. От бялата точка бразилецът Луис Едуардо бе безпощаден – 0:1! Нападателят пропусна още две отлични положения до почивката, като получи топката от Атанасов на 7-8 метра от вратата, но първия път ударът му бе блокиран, а после пък с глава би над гредата.

След почивката отново Етър стоеше по-добре на терена и създаде още няколко възможности. Четин Садула два пъти излиза срещу вратаря, но не успява да вкара, а за Черноморец пропуск направи Преслав Йорданов. В игра за гостите влезе и дошъл на проби бразилец.

Тъкмо той вкара и втория гол в 66-ата минута. Бето стреля силно отдалеч, вратарят изби топката. Тя попада у Садула, който намери новия десен бек и неговият диагонален удар доведе до 0:2! В добавеното време за фаул на Гаджалов срещу Гаел реферът даде дузпа и за домакините, която Йорданов превърна в крайното 1:2.
Следващата и последна контрола за бургазлии е в събота срещу Светкавица. Срещата ще започне в 19:30, като тогава ще бъде официално представен и отборът на Черноморец за новия сезон.

Черноморец: Колев, Дянков, Терзиев, Николов, Фо-Поре, Паланков, Цонков, Бейби, Исуф, Христов, Боли (Георгиев, Филипов, Стоянов, Хасан, Гаел, Балтанов, Балджийски, Димов).

Етър: Цанков, Гайдаров, Т. Трифонов, Макенджиев, Атанасов, Петров, Анев, Станкев, Садула, Луис Едуардо, Кр. Трифонов (В. Димитров, Гаджалов, Бето, Пивати, Гр. Жандре, Димов).