Етър разби Павликени с 5:0 в мач от 3 кръг на Северозападната „В“ група. Домакините поведоха още в 5-ата минута след гол на централния бранител Мариян Иванов. Малко след това Николаев центрира от фаул и отново Мариян Иванов с глава би до гредата, пише sport-vt.com. Единствената възможност за Павликени бе в 16-ата минута, когато Златков бе изведен пред Венци Димитров, но той излезе навреме и изби. В 17-ата минута Николай Иванов с глава направи 2:0. В 27-ата минута Николаев от фаул стреля опасно над гредата, малко след това Николай Иванов бе изведен сам, но шутира слабо и вратарят улови. Много красив гол вкара Мариян Иванов в 36-ата минута. Защитникът напредна и от 25 метра изстреля бомбен удар, който опъна мрежата за 3:0.

През втората част положенията не бяха толкова много, но донесоха още два гола. След центриране на Колев в 55-ата минута Александров от гостите изчисти в корнер. Хубаво центриране на Байдаков отдясно намери на левия фланг Георги Колев, той подаде пред вратата, където Байдаков с глава би в аут. В 74-ата минута след центриране отляво Св. Александров от гостите игра с ръка, последваха логичен жълт картон и дузпа. От бялата точка Димитър Байдаков стреля силно и безпощадно за 4:0. Резервата Ивайло Тодоров изработи петия гол две минути преди края, когато намери пред вратата Николаев, който с лекота вкара за 5:0.

В следващия кръг Етър гостува на последния в класирането Янтра (Габрово), а на 15 септември приема Ком (Берковица).

„Етър″ – „Павликени” 5:0
1:0 Мариян Иванов (6), 2:0 Николай Иванов (17), 3:0 Мариян Иванов (35), 4:0 Байдаков (73-дузпа), 5:0 Николаев (88)

Етър: Димитров, Савов, Ванков, М. Иванов, Ангелов, Гинчев (46 Ив. Тодоров), Г. Колев (71 М. Николов), Николаев, Байдаков, Чирпанов (56 Б. Стоянов), Н. Иванов.

Павликени: Г. Стефанов, Шипкалиев, Гецов, Александров, Маринов (85 Кръстев), Евг. Иванов, Златков, Станиславов (58 Велев), Стефанов, Ст. Иванов, Петков (57 Анев).