Етър завърши 0:0 като гост на третодивизионния Спартак (Плевен) в приятелски мач. Целта на треньорския щаб на "виолетовите" начело с Георги Тодоров бе да започне избистрянето на основния състав, като титулярите играха почти в целия двубой. За останалите футболисти е предвидена друга проверка - днес срещу Бенковски в Бяла.

На вратата срещу Спартак стартира Цветомир Цанков, десен бек – Георги Гайдаров, ляв бек – Джихат Кямил, в центъра – Пламен Костадинов и Мартин Сечков. В средата на терена действаха Румен Лапантов, Йордан Апостолов, Ивайло Димитров и Симеон Баев, а в атака – Мариян Генов и Екундайо Джайеоба.

Етър владееше инициативата, но без чисти положения пред двете врати. Най-добрата възможност за "виолетовите" до почивката бе удар на Мариян Генов извън наказателното поле, при който топката мина до гредата на домакинската врата.

Като резерви за Етър бяха записани: Венци Димитров, Мариян Иванов, Милчо Макенджиев, Мартин Райнов, Велислав Илиев, Георги Ковачев и Александър Русков.

През втората част гостите продължиха да владеят инициативата. Още на почивката на мястото на Джайеоба влезе Русков, а на Баев – Ковачев. "Виолетовите" създадоха няколко възможности за гол, като можеха да се разпишат Ивайло Димитров и влезлият към края на мястото на Лапантов Велислав Илиев. В последните минути на мястото на Апостолов се появи Мартин Райнов, а на Кямил – Мариян Иванов. В крайна сметка срещата завърши без голове.

"Този път съм много доволен от показаното. Играхме добре, създадохме положения, а в защита не допуснахме грешки. Силно се включи в атака Александър Русков, като цяло играхме правилно и съм обнадежден, но разбира се, ни предстои още работа", коментира след мача старши треньорът Георги Тодоров.