Етър завърши наравно 1:1 срещу младежкия тим до 21 години на шампиона Лудогорец в контролна среща, която беше неофициален дебют за новия наставник на "виолетовите" Калоян Чакъров. Мачът се състоя в Трявна, където разградчани са на подготовка.

"Виолетовите" започнаха срещата с Венци Димитров на вратата, а пред него Димитър Цонев, Цветан Петров, Иван Иванов, Мартин Николов, Николай Петров, Ивайло Тодоров, Георги Колев, Николай Николаев, Димитър Байдаков и Иван Петков. Двата отбора играха открито и имаха по две възможности преди почивката. Етърци създадоха добра възможност след разбъркване пред разградската врата, а в 30-ата минута при второто си добро положение откриха резултата. Георги Колев центрира отдясно и новото попълнение Иван Петков с глава вкара за 1:0. Малко след това Петков получи контузия и бе заменен от Додуров.

Лудогорец също имаше две възможности, като при едната топката срещна гредата зад Венци Димитров, а при втората нападател преодоля Димитров и стреля, но притичалият Мартин Николов изби топката пред голлинията.

В 45-ата минута след грешка в защитата ни централният нападател на Лудогорец U21 Преслав Антонов с диагонален удар изравни резултата – 1:1. Така завърши първото полувреме. След почивката за Етър влязоха Ивайло Петков, пред него Боян Хаджииванов, Калоян Калчев, Благо Ангелов, Илко Трифонов, Цветелин Борисов, Алиш Хаджимустафа, Юсмен Кадир, Захари Захариев, а на терена останаха още дошлият на проби защитник Иван Иванов и влезлият в 32-ата минута Додуров.

В 61-ата минута Етър пропусна да поведе от чисто положение. След триходова комбинация между Кадир, Захариев и Додуров, последният прати топката до гредата. До края резултатът остана непроменен - 1:1.