Етър победи Ботев (Враца) с 2:1 като гост в дербито на Северозападната "В" група, което се игра на стадион "Христо Ботев". Така тимът на Ферарио Спасов излезе начело в класирането с 67 точки, докато воденият от Николай Тодоров-Кайзера отбор е с 66.

Пред погледите на спортния министър Красен Кралев и на легендата Бончо Генчев, юношата на Левски Тодор Чаворски изведе домакините от Ботев напред в 22-ата минута. Емил Михайлов увисна при центрирана топка от Милен Василев, а Чаворски реализира лесно.

Етър пропусна дузпа в 54-ата минута, когато Петър Димитров бе фаулиран в наказателното поле на домакините, но при изпълнението стреля право във вратаря.

В 77-ата минута логичното се случи и Етър изравни. Капитанът на "болярите" Джихат Кямил заби своето 13-о попадение през сезона.

Обратът стана факт в 87-ата минута, когато Димитров разстреля стража на домакините и донесе трите точки на гостите от Велико Търново.