Етър оглави класирането в Източната "Б" група без да играе. "Виолетовите" записаха служебна победа с 3:0 над отказалия се от участие тази зима Доростол (Силистра), а днес Нефтохимик надделя с 3:1 срещу лидера преди 19-ия кръг Любимец.

Адриан Олегов даде преднина на "шейховете" в 10-ата минута. В 60-ата Любомир Божинов удвои, а малко по-късно Петър Колев направи резултата класически. Почетното попадение за гостите вкара Марио Близнаков в 80-ата минута.

След мачовете от кръга Етър е на върха с 36 точки, а "шейховете" излязоха на втората позиция с 35, колкото има и Любимец.

Четвъртият Черноморец (Поморие) падна с 0:2 от "Ботев" (Пловдив) и остана с актив от 31 точки, само с 1 повече от "канарчетата".