Новаците този сезон в елита Септември (София) и Етър завършиха 1:1 в последната среща от осмия кръг на Първа лига. Така момчетата на Николай Митов, които сензационно разбиха Черно море (4:1) в миналия кръг, остават без домакински успех вече пети пореден мач – равенство и четири загуби, реализирайки само един гол в тях. Етър е без загуба вече пет поредни мача, печелейки 9 точки в тях, и е без поражение в гостуванията си този сезон - 3 равенства и една победа Официален дебют за гостите направи Георги Сърмов, който се появи в игра като резерва на мястото на Румен Руменов.

Гостите от Велико Търново започнаха по-активно, но въпреки това изостанаха в резултата още в 13-ата минута, когато Борис Галчев изпълни перфектно пряк свободен удар и вкара първия гол за Септември на Националния стадион "Васил Левски" от началото на сезона.

В 23-ата минута Мартин Тошев подаде към Ишмаел Байду, който падна в наказателното поле на гостите, но не получи дузпа. До края на полувремето вратарят на Етър отрази удари на Янко Сандански и Борис Галчев, а от гостите Самб Бадара и Иван Стоянов не намериха целта.

Малко след почивката Бадара отправи слаб удар със задна ножица и топката премина покрай вратата на домакините.

В 69-ата минута гостите получиха право да изпълнят дузпа. Георги Стоичков сгреши при центриране на Иван Вълчанов, а Васил Добрев повали Самб Бадара в наказателното поле. Минута по-късно пък Иван Стоянов реализира хладнокръвно от бялата точка и изравни за 1:1 с първия си гол след завръщането на тима от Велико Търново в елита.

До края на срещата не се случи нищо интересно пред двете врати и логично тимовете си поделиха по точка.

След равенството Септември остава на 12-о място със 7 точки, а Етър е осми с 10 точки.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА

Първа лига, сезон 2017/2018 - телевизионна програма

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Първа лига - трансфери и подготовка

СЕПТЕМВРИ - ЕТЪР 1:1
1:0 Борис Галчев (13), 1:1 Иван Стоянов (70-дузпа)

Резултат с изображениеСептември: 21.Янко Георгиев, 13. Траян Траянов , 4.Елтон дош Реиш, 2.Стоян Предев, 8.Борис Галчев  , 16.Васил Добрев , 14.Янко Сандански, 6.Иван Тилев, 19.Ишмаел Байду (6418.Антони Иванов), 22.Георги Стоичков (8187.Димитър Костадинов ), 9.Мартин Тошев (7832.Васил Калоянов)
Резерви: 30.Стилиян Георгиев, 3.Йордан Тодоров, 5.Петър Генчев, 18.Антони Иванов, 25.Иван Стоянов, 87.Димитър Костадинов, 32.Васил Калоянов
Треньор: Николай Митов

ЕТЪР: 29.Христо Иванов, 14.Веселин Минев (4623.Ерик Почански), 4.Иван Скерлев, 25.Александър Александров, 88.Йордан Апостолов, 8.Румен Руменов ( 635.Георги Сърмов), 22.Димо Атанасов , 20.Яни Пехливанов, 15.Иван Вълчанов, 89.Самб Бадара (759.Иван Петков), 73.Иван Стоянов
Резерви: 12.Кирил Акалски, 16.Пламен Гълъбов, 5.Георги Сърмов, 17.Чавдар Ивайлов, 23.Ерик Почански, 6.Джихат Кямил, 9.Иван Петков
Треньор: Иван Вутов

София, стадион "Васил Левски"
Съдия: Петър Стефанов Доровски

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
2 - Йордан Апостолов от гостите отправи неточен удар встрани от вратата.
11 - Самб Бадара отправи удар с глава покрай вратата на домакините.
13 -   ГОООЛ! Септември повежда в резултата. Борис Галчев изпълни перфектно пряк свободен удар и вкара първия гол за Септември на Националния стадион "Васил Левски" от началото на сезона.
19 - Слабо изпълнение на пряк свободен удар от Иван Вълчанов от гостите право в стената
23 - Мартин Тошев подаде към Ишмаел Байду, който падна в наказателното поле на гостите, но не получи дузпа.
25 - Борис Галчев центрира от фаул, а Тошев отклони само топката с глава и тя излезе в аут.
27 - Янко Сандански се опита да изненада вратаря на гостите Христо Иванов, който обаче внимаваше и хвана топката.
30 - Христо Иванов спасява удар на Борис Галчев от далечна дистанция.
42 - Самб Бадара от гостите засече топката след центриране на Иван Вълчанов, но я прати покрай вратата.
44 - Иван Стоянов от гостите шутира от пряк свободен удар право в стената.
45 - Байду от домакините опита атрактивно изпълнение, но не застраши вратата на гостите.
45+2 - Иван Стоянов отправи хубав фалцов удар право в ръцете на вратаря Янко Георгиев
45+3 - Край на първата част!
..................................................
46 - Начало на втората част.
48 - Бадара от Етър отправи слаб удар със задна ножица и топката премина покрай вратата.
51 - Шут на Йордан Апостолов бе блокиран от защитник на Септември.
57 - Лошо центриране от резервата на гостите Ерик Почански.
69 - ДУЗПА за Етър! Георги Стоичков сгреши при центриране на Иван Вълчанов, а Васил Добрев повали Самб Бадара в наказателното поле.
70 - ГОООЛ за Етър! Иван Стоянов реализира хладнокръвно от бялата точка. Това е първи гол за него след завръщането на тима от Велико Търново в елита.

81 - Георги Стоичков от домакините бе предупреден официално с картон заради бавно излизане при смяната си.
90+3 - Иван Петков не успя да засече подаване на Георги Сърмов.
90+3 - Край на мача. Двата тима поделиха по точка след 1:1.