Спартак (Плевен) успя да победи с 1:0 у дома Етър в дерби от 15-ия кръг на Втора лига. Единственото попадение падна през второто полувреме, когато Преслав Антонов бе точен - в 77-ата минута.

През първото полувреме играта бе равностойна и без интересни положения. След почивката домакините доминираха и в 77-ата минута успяха да поведат. Сантана центрира отдясно и Нисторов изби недобре топката право в краката на Преслав Антонов, който отблизо се разписа за 1:0.

До края "болярите" атакуваха, но хаотично, а при една контраатака на Спартак Васил Шопов пусна топката покрай излезлия Нисторов, но Олег Димитров успя да избие от голлинията.

Така във втори пореден мач Етър допусна загуба, след като в предишния кръг отстъпи с 0:1 у дома на Крумовград. "Болярите" са трети с 26 точки, а пред тях с мач по-малко са ЦСКА 1948 II (28 т.) и Крумовград (27). Спартак (Плевен) вече е само на точка зад Етър, изкачвайки се на четвъртото място.

Спартак (Плевен) - Етър 1:0
1:0 Преслав Антонов (77)

Спартак: 12. Богомил Цинцарски, 2. Димитър Калчев, 5. Иво Върбанов /к/, 23. Лъчезар Ковачев, 16. Иван Бакалски, 8. Клаубер Сантана, 19. Мартин Стоилов, 10. Васил Шопов, 11. Васил Божинов, 9. Стефан Христов, 24. Преслав Антонов
Tреньор: Красимир Бислимов

Етър: Станислав Нисторов, Кольо Станев (10 Калоян Митев, 46 Олег Димитров), Мариян Иванов, Георги Александров (78 Алехандро), Георги Ангелов, Крум Стоянов (56 Живко Петков), Радослав Терзиев, Христо Митев, Мартин Моран, Хавиер Бетегон, Даниел Младенов
Треньор: Емануел Луканов