Още трима футболисти бяха отпратени от Етър след контролата срещу Бенковски в Бяла, спечелена с 3:2. Тя бе организирана, за да се даде последен шанс на дошлите на проби играчи и резервите.

Клубът няма да предложи договори на тестваните в последните дни халфове Антоний Балъков, който е племенник на Красимир Балъков. Също така без контракти остават още Георги Ковачев, както и Симеон Баев. Решението е на треньора Георги Тодоров.

В спаринга с третодивизионния Бенковски (Бяла) и тримата играчи взеха участие. Първи откриха домакините – в 12-ата минута след контраатака капитанът Пламен Петров навлезе в наказателното поле и изведе Трифон Атанасов, който на празна врата откри. В 22-ата минута след фаул на Пламен Петров топката срещна напречната греда на Рашков, така Бенковски пропусна възможност да удвои.

Етър изравни в 29-ата, когато след перфектно центриране в наказателното поле Александър Русков с глава изравни. Само минута по-късно след груба грешка в отбраната на домакините Светослав Караиванов вкара за 1:2. Домакините обаче в 65-ата минута пак стигнаха до гол-близнак на първия. След контраатака на капитана Пламен Петров топката попадна в Трифон Атанасов, който със силен удар от около 25 метра изравни.

Все пак "виолетовите" стигнаха до победата. Пет минути преди края след невнимание в състава на домакините топката попадна в непокрития Николай Николаев, който донесе победата за Етър – 2:3.

Бенковски - Етър 2:3
1:0 Тр. Атанасов (12), 1:1 Русков (29), 1:2 С. Караиванов (30), 2:2 Т. Атанасов (66), 2:3 Николаев (85)

Бенковски: Милонов, Цветков, Б. Бориславов, Цв. Ганев, Лазаров, Т. Атанасов, Божанов, Пл. Петров. Ив. Иванов, Игнатов, Ковачганев (Върбанов, Ив. Бориславов, Д. Димитров, Брашнаров)